«Ўзэкспомарказ» Миллий кўргазма компанияси» акциядорлик жамияти акциядорларининг навбатдан ташқари умумий йиғилиши ўтказилиши тўғрисида ХАБАРНОМА
«Ўзэкспомарказ» Миллий кўргазма компанияси» акциядорлик жамияти
акциядорларининг навбатдан ташқари умумий йиғилиши ўтказилиши тўғрисида
«Ўзэкспомарказ» МКК» АЖ Кузатув кенгашининг 2023 йил 24 ноябрдаги қарорига асосан Жамият акциядорларининг навбатдан ташқари умумий йиғилиши 2023 йил 19 декабрь куни, Тошкент шаҳар, Юнусобод тумани, Амир Темур шоҳ кўчаси, 107 уй бўйича жойлашган Жамиятнинг бош офиси биносида ўтказилади.
1.Жамият акциядорларининг навбатдан ташқари умумий йиғилиши регламентини тасдиқлаш тўғрисида;
2.Жамият томонидан Давлат иштирокидаги корхоналар учун Корпоратив бошқарув қоидаларига риоя қилиш мажбуриятини қабул қилиш тўғрисида;
3.Жамият Кузатув кенгаши аъзолари сонига ўзгартириш киритиш тўғрисида;
4.Жамият уставининг янги таҳририни тасдиқлаш тўғрисида;
5.Жамият ички корпоратив низомларининг янги таҳририни тасдиқлаш тўғрисида;
6.Жамиятнинг Кузатув кенгаши аъзоларини сайлаш тўғрисида.
Акциядорлар умумий йиғилишда кўриб чиқиладиган масалалар бўйича маълумот ва материаллар билан Тошкент шаҳар, Юнусобод тумани, Амир Темур шоҳ кўчаси, 107 уйда жойлашган «Ўзэкспомарказ» МКК» АЖнинг биносида 2023 йил 04 декабрдан 18 декабрга қадар иш кунлари соат 10:00 дан 16:00 гача танишишлари мумкин.

NOTICE on holding an extraordinary general meeting of shareholders of the joint-stock company "Uzekspomarkaz" National Exhibition Company
Joint-stock company "Uzexpocentre" National Exhibition Company
on holding an extraordinary general meeting of shareholders
NOTICE
According to the decision of the Supervisory Board of JSC "Uzekspomarkaz" MKK dated November 24, 2023, an extraordinary general meeting of the Company's shareholders will be held on December 19, 2023, at the headquarters of the Company, located at 107 Amir Temur street, Yunusabad district, Tashkent city.
1. On approval of the regulation of the extraordinary general meeting of the company's shareholders;
2. On accepting the obligation of the society to comply with the rules of corporate governance for state-owned enterprises;
3. On making changes to the number of members of the Supervisory Board of the Society;
4. On approval of the new version of the charter of the society;
5. On approval of the new version of the internal corporate regulations of the society;
6. On the election of members of the Supervisory Board of the Society.
Shareholders with information and materials on issues to be considered at the general meeting at the building of JSC "Ozekspomarkaz" MKK located at 107 Amir Temur avenue, Yunusabad district, Tashkent, from December 4 to December 18, 2023, on working days from 10:00 a.m. to 4:00 p.m. can meet.