Respublika tarmoqlararo sanoat yarmarkasi
Joriy yil 15–19 dekabr kunlari «O‘zekspomarkaz» MKK AJning barcha pavilonlari va ochiq maydonlarida Respublika tarmoqlararo sanoat yarmarkasi o‘tkaziladi.
Yarmarkada kon-metallurgiya tarmog‘i, zargarlik mahsulotlari, neft-gaz va kimyo sanoati, elektroenergetika, farmatsevtika, charm-poyabzal, to‘qimachilik va yengil sanoat, turizm, qurilish materiallari, oziq-ovqat sanoati, mebel ishlab chiqarish, elektrotexnika va avtomobilsozlik sohalari korxonalarining mahsulot va xizmatlari namoyish etiladi.
Yarmarka ekspozitsiyasi yopiq va ochiq maydonlarda joylashgan.
Yarmarka tashkilotchilari:
O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi, Toshkent shahri hokimligi hamda Raqamli transformatsiya markazi.

Республиканская межотраслевая промышленная ярмарка
В АО НВК «Узэкспоцентр» с 15 по 19 декабря 2025 года проводится Республиканская межотраслевая промышленная ярмарка.
На ярмарке демонстрируются продукция и услуги предприятий горно-металлургической отрасли, ювелирной продукции, нефтегазовой и химической промышленности, электроэнергетики, фармацевтики, кожевенно-обувной, текстильной и лёгкой промышленности, туризма, строительных материалов, пищевой промышленности, мебельного производства, электротехники и автомобилестроения.
Экспозиция ярмарки занимает закрытую и открытую площади.
Организаторами ярмарки являются Министерство инвестиций, промышленности и торговли Узбекистана, хокимият Ташкента и Центр цифровой трансформации.