III an’anaviy “Inson uchun 2026” festivali
2026-yilning 12–13-may kunlari Oʻzbekiston Respublikasi Ijtimoiy himoya milliy agentligi tashabbusi bilan “Oʻzekspomarkaz” MKK” AJda III an’anaviy “Inson uchun 2026” festivali bo‘lib o‘tmoqda.
Festival doirasida ijtimoiy himoya tizimida amalga oshirilayotgan islohotlar, aholi uchun yaratilayotgan imkoniyatlar, inklyuziv mehnat bozori, tadbirkorlik va hamkorlik yo‘nalishidagi loyihalar keng namoyish etiladi.
Festival doirasida quyidagilar tashkil etiladi:
— Nogironligi bo‘lgan shaxslar tomonidan ishlab chiqarilgan mahsulotlar ko‘rgazmasi;
— Bo‘sh ish o‘rinlari yarmarkasi;
— Kasbiy mahorat tanlovlari;
— “Imkoniyatlar olimpiadasi” (Abilympics);
— Interaktiv o‘yinlar va viktorinalar;
— Yoshlar va talabalar uchun yangi imkoniyatlar taqdimotlari.
Festivalda respublika bo‘ylab 120 ta tadbirkorlik subyekti, hunarmandlar, banklar, vazirlik va idoralar ishtirok etadi hamda qariyb 100 mingta bo‘sh ish o‘rni taqdim etiladi.
Festivalning ikki kunlik dasturidan panel sessiyalar, ochiq muloqotlar, taqdimotlar va ko‘plab amaliy loyihalar o‘rin olgan.

III Traditional “Inson Uchun 2026” Festival
The III Traditional “Inson Uchun 2026” Festival will take place on May 12–13, 2026, at Uzexpocentre NEC.
The festival will widely showcase the reforms being implemented in the social protection system, opportunities being created for the population, as well as projects in the fields of the inclusive labor market, entrepreneurship, and partnership.
The festival program includes:
— Exhibition of products manufactured by persons with disabilities;
— Job fair;
— Professional skills competitions;
— “Abilympics” (Olympics of Opportunities);
— Interactive games and quizzes;
— Presentations of new opportunities for youth and students.
The number of participants includes 120 business entities, craftsmen, banks, ministries, and agencies from across the republic, as well as the presentation of around 100,000 job vacancies.
The two-day festival program includes panel sessions, open dialogues, presentations, and numerous practical projects.
The festival will be held in Pavilions No. 1 and No. 2, and Atrium Hall 1.
The organizer of the festival is the National Agency for Social Protection of the Republic of Uzbekistan.