2026-yil 8–10-sentabr kunlari “O‘zekspomarkaz” MKK AJ hududida 17-Markaziy Osiyo xalqaro “To‘qimachilik uskunalari va texnologiyalari – CAITME 2026” ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tmoqda.
Ko‘rgazmada dunyoning 18 ta mamlakatidan 262 ta kompaniya, jumladan Avstriya, Belgiya, Buyuk Britaniya, Germaniya, Gretsiya, Hindiston, Ispaniya, Italiya, Xitoy, Niderlandiya, BAA, Rossiya, AQSh, Turkiya, O‘zbekiston, Chexiya, Shveytsariya va Yaponiya vakillari ishtirok etmoqda.
Ko‘rgazma ekspozitsiyasida to‘qimachilik mashinasozligi uskunalari, bo‘yoq va pardozlash, tikuvchilik ishlab chiqarishi, noto‘qima materiallar sanoati uchun ilg‘or texnologik yechimlar, shuningdek, yordamchi uskunalar va butlovchi qismlar namoyish etilmoqda.
“CAITME 2026” ko‘rgazmasining keng ko‘lamli ekspozitsiyasi barcha pavilyonlarda namoyish etilib, quyidagi asosiy yo‘nalishlarga bo‘lingan: Pardozlash, bo`yoq va bosma texnologiyalari (1-sonli pavilyon), yigirish texnologiyalari (2-sonli pavilyon), to`qimachilik kimyoviy moddalari va bo`yoqlari (Atrium 1 zali), tikuvchilik uchun uskunalar (3-pavilyon), to`quvchilik va trikotaj uskunlari (4-sonli pavilyon)
Joriy yilda “CAITME” ko‘rgazmasi yana bir bor “Global Textile Days” xalqaro to‘qimachilik haftaligi doirasida o‘tkaziladi. Dasturdan, shuningdek, to‘qimachilik va tikuvchilik mahsulotlarini professional xaridorlar hamda ishlab chiqaruvchilar o‘rtasida to‘g‘ridan-to‘g‘ri biznes aloqalarni rivojlantirishga qaratilgan TextileExpo Uzbekistan Sourcing Hub platformasidagi B2B uchrashuvlar ham o‘rin olgan.
Ko‘rgazma tashkilotchilari – Iteca Exhibitions xalqaro ko‘rgazmalar kompaniyasi va uning hamkori ICA Eurasia Group.

17-я Международная выставка «Текстильное оборудование и технологии – CAITME 2026»
В АО НВК «Узэкспоцентр» с 8 по 10 сентября 2026 г. проходит 17-я Центральноазиатская Международная выставка "Текстильное оборудование и технологии – CAITME 2026".
В выставке примут 262 компании и бренда из 18 стран мира таких, как Австрия, Бельгия, Великобритания, Германия, Греция, Индия, Испания, Италия, Китай, Нидерланды, ОАЭ, Российская Федерация, США, Турция, Узбекистан, Чехия, Швейцария и Япония. На выставке представлены оборудование текстильного машиностроения, передовые решения для красильного, отделочного, швейного производства, отрасли нетканых материалов, а также широкий спектр вспомогательного оборудования и комплектующих.
Экспозиция CAITME 2026 занимает все павильоны и имеет следующие разделы: отделочные, красильные и печатные технологии (Павильон № 1); прядильные технологии (Павильон № 2); текстильные химикаты и красители (зал Атриум 1); оборудование для швейного производства (Павильон № 3); ткацкое и   вязальное   оборудование (Павильон № 4).
В этом году CAITME вновь пройдет в рамках текстильной недели Global Textile Days, программа которой также включает серию B2B-встреч на платформе TextileExpo Uzbekistan Sourcing Hub для профессиональных закупщиков текстильной и швейной продукции и производителей.
Организаторы выставки   -   Международная выставочная компания Iteca Exhibitions и её партнер ICA Eurasia Group.