“Oʻzbekiston xalqaro mashinasozlik” xalqaro koʻrgazmasi
2024-yilning 12-iyunidan 14-iyuniga qadar “O‘zekspomarkaz” AJ ning 1-pavilonida “O‘zbekiston xalqaro mashinasozlik ko‘rgazmasi 2024” (UZIME – 2024) xalqaro ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tmoqda. Bu qurilish, sanoat uskunalari, ishlab chiqarish, tog'-kon sanoati, metallurgiya va energetika ko'rgazmasi.
Ko‘rgazmada Xitoy, Turkiya, Rossiya kabi turli mamlakatlardan 70 ga yaqin kompaniya vakillari ishtirok etmoqda. Unda qurilish, sanoat asbob-uskunalari, ishlab chiqarish, tog‘-kon sanoati va energetika sohasidagi eng so‘nggi yutuqlar va innovatsiyalar namoyish etilmoqda.
“UZIME – 2024” ko‘rgazmasida ishtirok etish iPhone 15 Pro max egasi bo‘lish imkoniyatini beradi. Ko‘rgazma davomida tashkilotchilar tomonidan o‘tkazilgan g‘olib o‘yinlarda tadbir ishtirokchilari va tashrif buyuruvchilar qimmatbaho sovg‘alar bilan ta’minlanadi.
Ko‘rgazma “Alfa Expo” kompaniyasi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Savdo-sanoat palatasi hamda O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar, savdo va sanoat vazirligi hamkorligida tashkil etildi.

С 12 по 14 июня 2024 г. в Павильоне №1 АО НВК «Узэкспоцентр» проводится Международная выставка «Uzbekistan International Machinery Exhibition 2024» (UZIME - 2024). Это выставка строительства, промышленного оборудования, производства, горнодобывающей промышленности, металлургии и энергетики.
В выставке участвуют представители около 70 компаний из разных стран, таких как Китай, Турция, Россия. Здесь демонстрируются последние достижения и инновации в области строительства, промышленного оборудования, производства, горнодобывающей промышленности и энергетики.
Участие в выставке «UZIME – 2024» предоставляет возможность стать обладателем iPhone 15 Pro max. В победных играх, проводимых организаторами во время выставки, участникам и посетителям мероприятия предусмотрены ценные призы.
Организатором выставки является компания «Альфа экспо» в сотрудничестве с Торгово-промышленной палатой Республики Узбекистан и Министерством инвестиции, торговли и промышленности Республики Узбекистан.