“Oʻzbekiston xalqaro mashinasozlik” xalqaro koʻrgazmasi
2024-yilning 12-iyunidan 14-iyuniga qadar “O‘zekspomarkaz” AJ ning 1-pavilonida “O‘zbekiston xalqaro mashinasozlik ko‘rgazmasi 2024” (UZIME – 2024) xalqaro ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tmoqda. Bu qurilish, sanoat uskunalari, ishlab chiqarish, tog'-kon sanoati, metallurgiya va energetika ko'rgazmasi.
Ko‘rgazmada Xitoy, Turkiya, Rossiya kabi turli mamlakatlardan 70 ga yaqin kompaniya vakillari ishtirok etmoqda. Unda qurilish, sanoat asbob-uskunalari, ishlab chiqarish, tog‘-kon sanoati va energetika sohasidagi eng so‘nggi yutuqlar va innovatsiyalar namoyish etilmoqda.
“UZIME – 2024” ko‘rgazmasida ishtirok etish iPhone 15 Pro max egasi bo‘lish imkoniyatini beradi. Ko‘rgazma davomida tashkilotchilar tomonidan o‘tkazilgan g‘olib o‘yinlarda tadbir ishtirokchilari va tashrif buyuruvchilar qimmatbaho sovg‘alar bilan ta’minlanadi.
Ko‘rgazma “Alfa Expo” kompaniyasi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Savdo-sanoat palatasi hamda O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar, savdo va sanoat vazirligi hamkorligida tashkil etildi.

From June 12 to June 14, 2024, the International Exhibition “Uzbekistan International Machinery Exhibition 2024” (UZIME - 2024) is being held in Pavilion No. 1 of JSC NEC “Uzexpocentre”. This is an exhibition of construction, industrial equipment, manufacturing, mining, metallurgy and energy.
Representatives of about 70 companies from different countries, such as China, Türkiye, and Russia, are participating in the exhibition. It showcases the latest advances and innovations in construction, industrial equipment, manufacturing, mining and energy.
Participation in the exhibition “UZIME – 2024” provides the opportunity to become the owner of an iPhone 15 Pro max. In the winning games held by the organizers during the exhibition, participants and visitors of the event are provided with valuable prizes.
The exhibition is organized by the Alfa Expo company in collaboration with the Chamber of Commerce and Industry of the Republic of Uzbekistan and the Ministry of Investment, Trade and Industry of the Republic of Uzbekistan.