"UzCharmExpo-2022" poyabzal va mo'yna 13-xalqaro ko'rgazmasi
Bugun 12 oktyabr' kuni “O‘zekspomarkaz” MKКning uchinchi va turtinchi pavilionlarida “UzCharmExpo-2022” 13-Xalqaro ko‘rgazma-yarmarkasining ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi. “O‘zcharmsanoat” uyushmasi hamda O‘zbekiston Respublikasi investisiyalar va tashqi savdo vazirligi mazkur nufuzli forum tashkilotchilaridir.
“UzCharmExpo-2022” Markaziy Osiyodagi charm-poyabzal va mo‘yna sanoatining eng yirik ixtisoslashtirilgan ko‘rgazmasidir. 13-xalqaro ko‘rgazmada ishtirok etish maqsadida 450 ga yaqin mahalliy va 20 dan ortiq xorijiy davlatlarning 70 dan ortiq kompaniyalar 5 000 ga yaqin mahsulot namunalari bilan ishtirok etishmoqda. Ko‘rgazma 13 va 14 oktyabr' kunlari o‘z ishini davom etadi.

13-я Международная выставка кожи, обуви и меха "UzCharmExpo-2022"
Сегодня 12 октября текущего года в НВК «Узэкспоцентр» состоялось открытие 13-й Международной выставки-продажи кожи, обуви, галантереи, меха, шерсти и локализованной продукции UzCharmExpo-2022. Организатор престижного форума – Ассоциация «Узчармсаноат» при содействии министерства инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан.
UzCharmExpo-2022 – точка, где встречаются профессионализм и опыт, спрос и предложение! Проводимая дважды в год – весной и осенью – эта выставка стала эффективной площадкой для установления взаимовыгодного сотрудничества, налаживания кооперационных связей и обогащения деловых книжек новыми контактами. Выставка продолжит свою работу до 14 октября включительно.