24-Xalqaro "Oziq-ovqat mahsulotlari, ingredientlar va ishlab chiqarish texnologiyalari – UzFood 2025" ko‘rgazmasi va 25-Xalqaro "Qadoqlash. Uskunalar va materiallar – O’ZuPACK 2025" ko‘rgazmasi
2025-yil 8–10 aprel kunlari AJ MVK "Uzexpomarkaz"da 24-Xalqaro "Oziq-ovqat mahsulotlari, ingredientlar va ishlab chiqarish texnologiyalari – UzFood 2025" ko‘rgazmasi hamda 25-Xalqaro "Qadoqlash. Uskunalar va materiallar – O’ZuPACK 2025" ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tmoqda. Ko‘rgazma ekspozitsiyalari 1, 2, 3, 4-sonli pavilyonlar hamda Atrium 1 va 2 zallarida joylashtirilgan.
Ko‘rgazma ishtirokchilari soni 30 ta davlatdan 400 dan ortiq kompaniyani tashkil etadi: Avstriya, Ozarbayjon, Belarus Respublikasi, Bolgariya, Germaniya, Gruziya, Misr, Hindiston, Iordaniya, Eron, Italiya, Qozog‘iston, Kambodja, Xitoy, Koreya Respublikasi, Latviya, Malayziya, Niderlandiya, BAA, Polsha, Rossiya, AQSH, Tailand, Turkmaniston, Turkiya, O‘zbekiston, Fransiya, Chexiya, Shvetsiya, Shri-Lanka.
Ko‘rgazmalarda oziq-ovqat sanoati uchun zamonaviy uskunalar, qadoqlash uskunalari, tayyor mahsulotlar, ingredientlar va boshqa mahsulotlar namoyish etiladi.
Tadbir tashkilotchilari: Iteca Exhibitions xalqaro ko‘rgazma kompaniyasi va uning hamkori ICA Eurasia Group.

24-я Международная выставка «Продукты питания, ингредиенты и технологии производства – UzFood 2025» и 25-я Международная выставка «Упаковка. Оборудование и материалы – O’ZuPACK 2025»
АО НВК «Узэкспоцентр» с 8 по 10 апреля 2025 г. проходят 24-я Международная выставка «Продукты питания, ингредиенты и технологии производства – UzFood 2025» и 25-я Международная выставка «Упаковка. Оборудование и материалы – O’ZuPACK 2025». Экспозиции выставок размещены в Павильонах №№1,2,3,4, залах Атриум 1 и 2.
Число экспонентов выставок составляет свыше 400 компаний из 30 стран: Австрия, Азербайджан, Республика Беларусь, Болгария, Германия, Грузия, Египет, Индия, Иордания, Иран, Италия, Казахстан, Камбоджа, Китай, Республика Корея, Латвия, Малайзия, Нидерланды, ОАЭ, Польша, Россия, США, Таиланд, Туркменистан, Турция, Узбекистан, Франция, Чехия, Швеция, Шри Ланка.
Выставки представляют современное оборудование для пищевой промышленности и упаковочное оборудование, а также готовая продукция, ингредиенты и др.
Организаторы мероприятия: Международная выставочная компания Iteca Exhibitions и ее партнер ICA Eurasia Group.