“TASHKENT BOOK FEST 2022” III Toshkent Xalqaro kitob koʻrgazma-yarmarkasi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi huzuridagi Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligi tomonidan 2022-yil 2-4-noyabr kunlari "O'zekspomarkaz" MKKning 3 paviliyonida “TASHKENT BOOK FEST” III Toshkent Xalqaro kitob koʻrgazma-yarmarkasi bo'lib o'tadi.
Koʻrgazma-yarmarka doirasida nashriyotlar tomonidan chop etilgan yangi mahsulotlarni keng oʻquvchilarga tanishtirish, taqdimotlarini oʻtkazish, kitob mualliflari va bezakchi-rassomlar, adabiyot va sanʼat namoyondalari bilan ijodiy uchrashuvlar tashkil etish, seminar va mahorat darslari, kitob tanlovlari, aksiyalar va treninglar oʻtkaziladi, shuningdek, ishtirokchilar uchun alohida dastur asosida madaniy-maʼrifiy tadbirlar tashkil etiladi

Международная книжная выставка-ярмарка «TASHKENT BOOK FEST 2022»
Агентство информации и массовых коммуникаций при Администрации Президента Республики Узбекистан, совместно с министерствами и ведомствами проводят III Ташкентскую Международную книжную выставку-ярмарку «TASHKENT BOOK FEST» которая будет проводится 2-4 ноября 2022 года в 3м павильоне АО НВК "Узэкспоцентр".
В рамках выставки-ярмарки планируется проведение презентаций книжных новинок, встреч с авторами и иллюстраторами, организация творческих встреч с деятелями культуры, проведение семинаров и мастер-классов, книжных конкурсов, акций и тренингов, а также организация культурной программы для участников.