“TASHKENT BOOK FEST 2022” III Toshkent Xalqaro kitob koʻrgazma-yarmarkasi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi huzuridagi Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligi tomonidan 2022-yil 2-4-noyabr kunlari "O'zekspomarkaz" MKKning 3 paviliyonida “TASHKENT BOOK FEST” III Toshkent Xalqaro kitob koʻrgazma-yarmarkasi bo'lib o'tadi.
Koʻrgazma-yarmarka doirasida nashriyotlar tomonidan chop etilgan yangi mahsulotlarni keng oʻquvchilarga tanishtirish, taqdimotlarini oʻtkazish, kitob mualliflari va bezakchi-rassomlar, adabiyot va sanʼat namoyondalari bilan ijodiy uchrashuvlar tashkil etish, seminar va mahorat darslari, kitob tanlovlari, aksiyalar va treninglar oʻtkaziladi, shuningdek, ishtirokchilar uchun alohida dastur asosida madaniy-maʼrifiy tadbirlar tashkil etiladi

The Agency of Information and Mass Communications under the Administration of the President of the Republic of Uzbekistan, together with ministries and departments, are holding the III Tashkent International Book Fair "TASHKENT BOOK FEST" which will be held on November 2-4, 2022 in the 3rd pavilion of JSC NEC "Uzexpocentre".
Within the framework of the fair, it is planned to hold presentations of new books, meetings with authors and illustrators, organization of creative meetings with cultural figures, seminars and master classes, book competitions, promotions and trainings, as well as organization of a cultural program for participants.