“Qurilish – UzBuild 2023” 24-xalqaro ko‘rgazmasi
2023-yilning 28-fevralidan 3-martiga qadar АJ “O‘zekspomarkaz” MKM ko‘rgazma maydonlarida “Qurilish – UzBuild 2023” 24-xalqaro ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tmoqda.
“Qurilish – UzBuild 2023” xalqaro ko‘rgazmasi – O‘zbekiston qurilish industriyasidagi muhim voqea bo‘lib, o‘z ekspozitsiyasini 15 000 kv.m maydonda, ya’ni barcha ko'rgazma pavilyonlarida, shuningdek ochiq maydonlarda. Ishtirokchilar soni 22 davlatdan: Avstriya, Belarus, Germaniya, Daniya, Hindiston, Eron, Ispaniya, Italiya, Qozog'iston, Xitoy, Koreya Respublikasi, Qirg'iziston, Niderlandiya, Polsha, BAA, Rossiya, AQSh, Turkiya, Turkmaniston, O‘zbekiston, Finlyandiya, Shveytsariya. 60% xorijiy ishtirokchilar, 40% - mahalliy ishtirokchilar.
Ko‘rgazma tashkilotchilari Iteca Exhibitions xalqaro ko‘rgazma kompaniyasi va uning hamkori ICA Eurasia Group hisoblanadi.
Ko‘rgazmaning ishbilarmonlik dasturi doirasida 2023-yilning 28-fevral – 1-mart kunlari yetakchi qurilish kompaniyalari vakillari, mutaxassislar, xalqaro ekspertlarni bir yo‘nalishda birlashtirgan ICCI 2023 4-Qurilish sanoati konferensiyasi bo‘lib o‘tadi.

24-я Узбекистанская Международная выставка «Строительство - UzBuild 2023»
С 28 февраля по 3 марта 2023 года на выставочных площадях АО «НВК «Узэкспоцентр» проходит 24-я Международная выставка «Строительство – UzBuild 2023».
Международная выставка «Строительство – UzBuild 2023» - важное событие строительной индустрии Узбекистана развернет свою экспозицию на площади 15.000 кв.м., т.е. на всех выставочных павильонах, а также открытых площадках. Количество участников составит 350 компаний из 22 стран: Австрия, Республика Беларусь, Германия, Дания, Индия, Иран, Испания, Италия, Казахстан, Китай, Республика Корея, Кыргызстан, Нидерланды, Польша, ОАЭ, Россия, США, Турция, Туркменистан, Узбекистан, Финляндия, Швейцария. 60% составили зарубежные участники, 40% - отечественные.
Организаторами выставки являются Международная выставочная компания Iteca Exhibitions и ее партнер ICA Eurasia Group.
В рамках деловой программы выставки 28 февраля - 1 марта 2023 года пройдет 4-я Международная конференция строительной индустрии – ICCI 2023, которая соберет на одной бизнес-площадке представителей ведущих строительных компаний, специалистов, международных экспертов.