“Qurilish – UzBuild 2023” 24-xalqaro ko‘rgazmasi
2023-yilning 28-fevralidan 3-martiga qadar АJ “O‘zekspomarkaz” MKM ko‘rgazma maydonlarida “Qurilish – UzBuild 2023” 24-xalqaro ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tmoqda.
“Qurilish – UzBuild 2023” xalqaro ko‘rgazmasi – O‘zbekiston qurilish industriyasidagi muhim voqea bo‘lib, o‘z ekspozitsiyasini 15 000 kv.m maydonda, ya’ni barcha ko'rgazma pavilyonlarida, shuningdek ochiq maydonlarda. Ishtirokchilar soni 22 davlatdan: Avstriya, Belarus, Germaniya, Daniya, Hindiston, Eron, Ispaniya, Italiya, Qozog'iston, Xitoy, Koreya Respublikasi, Qirg'iziston, Niderlandiya, Polsha, BAA, Rossiya, AQSh, Turkiya, Turkmaniston, O‘zbekiston, Finlyandiya, Shveytsariya. 60% xorijiy ishtirokchilar, 40% - mahalliy ishtirokchilar.
Ko‘rgazma tashkilotchilari Iteca Exhibitions xalqaro ko‘rgazma kompaniyasi va uning hamkori ICA Eurasia Group hisoblanadi.
Ko‘rgazmaning ishbilarmonlik dasturi doirasida 2023-yilning 28-fevral – 1-mart kunlari yetakchi qurilish kompaniyalari vakillari, mutaxassislar, xalqaro ekspertlarni bir yo‘nalishda birlashtirgan ICCI 2023 4-Qurilish sanoati konferensiyasi bo‘lib o‘tadi.

From February 28 to March 3, 2023, the 24th International Exhibition "Construction - UzBuild 2023" is being held at the exhibition areas of JSC "NEC "Uzexpocentre".
The international exhibition "Construction - UzBuild 2023" - an important event in the construction industry of Uzbekistan, will deploy its exposition on an area of 15,000 sq.m., i.e. at all exhibition pavilions, as well as open areas. The number of participants will be 350 companies from 22 countries: Austria, Belarus, Germany, Denmark, India, Iran, Spain, Italy, Kazakhstan, China, Republic of Korea, Kyrgyzstan, Netherlands, Poland, UAE, Russia, USA, Turkey, Turkmenistan, Uzbekistan , Finland, Switzerland. 60% were foreign participants, 40% - domestic.
The organizers of the exhibition are the International Exhibition Company Iteca Exhibitions and its partner ICA Eurasia Group.
As part of the business program of the exhibition, on February 28 - March 1, 2023, the 4th International Conference of the Construction Industry - ICCI 2023 will be held, which will bring together representatives of leading construction companies, specialists, international experts on one business platform.