Xalqaro ko‘rgazma “TextileExpo Spring Uzbekistan 2025”
2025-yil 14–16-may kunlari “O‘zekspomarkaz” MKK” AJda to‘qimachilik va tikuvchilik sanoati bo‘yicha 24-Xalqaro ko‘rgazma — “TextileExpo Spring Uzbekistan 2025” bo‘lib o‘tmoqda. Ko‘rgazma ekspozitsiyasi 3 va 4-pavilonlarda hamda Atrium 2 zalida joylashtirilgan.
“TextileExpo Uzbekistan Spring 2025” ko‘rgazmasida Belarus Respublikasi, Qozog‘iston, Xitoy, Pokiston, Tojikiston, Turkiya, O‘zbekiston kabi davlatlardan 165 ta kompaniya va brend, shuningdek, xorijdan 100 dan ortiq yirik bayerlar ishtirok etmoqda.
Ko‘rgazma bo‘limlari: ip va matolar, trikotaj mahsulotlar, ipak, paypoq mahsulotlari, maishiy to`qimachilik, yengil sanoat uchun xomashyo, aksessuarlar, oyoq kiyim, bo‘yoqlar va kimyoviy modda mahsulotlari, bosma va qadoqlash texnologiyalari, shuningdek yangiliklar – paxta va tolalar, kiyim-kechak va ichki kiyim, qayta ishlangan materiallardan tayyorlangan kiyimlar, tibbiyot to`qimachiligi.
2025-yil bahor mavsumining yangiligi — mashhur “Made in Uzbekistan” brendi ham o‘z mahsulotlarini taqdim etadi: matolar, tayyor kiyimlar, maxsus kiyimlar, uy tekstili, paypoq mahsulotlari, jinsi matosidan kiyimlar va aksessuarlar.
Tadbir tashkilotchilari — Iteca Exhibitions xalqaro ko‘rgazmalar kompaniyasi va uning hamkori ICA Eurasia Group.

Международная выставка «Textile Expo Uzbekistan 2025»
В АО НВК «Узэкспоцентр» с 14 по 16 мая 2025 г. проходит 24-я Международная выставка текстильной и швейной индустрии «TextileExpo Uzbekistan Весна 2025». Экспозиция выставки размещается в Павильонах №№ 3, 4 и зале Атриум 2.
В выставке TextileExpo Uzbekistan Весна 2025 принимают участие 165 компаний и брендов из Республики Беларусь, Казахстана, Китая, Пакистана, Таджикистана, Турции, Узбекистана, а также более 100 крупных байеров из ближнего и дальнего зарубежья.
Разделы выставки: пряжа и ткани, трикотажное полотно, шёлк, чулочно-носочная продукция, домашний текстиль, сырье для лёгкой промышленности, аксессуары, обувь, красители и химикаты, печать и упаковка, а также новинки – разделы: хлопок и волокно, одежда и белье, одежда из переработанных материалов, медицинский текстиль.
Новинка весеннего сезона 2025 - знаменитый бренд Made in Uzbekistan также представят свою продукцию: ткани, готовую одежду, спецодежду, текстиль для дома, носочно-чулочную продукцию, джинсы, аксессуары.
Организаторами мероприятия являются Международная выставочная компания Iteca Exhibitions и ее партнер ICA Eurasia Group.