Xalqaro ko‘rgazma “TextileExpo Spring Uzbekistan 2025”
2025-yil 14–16-may kunlari “O‘zekspomarkaz” MKK” AJda to‘qimachilik va tikuvchilik sanoati bo‘yicha 24-Xalqaro ko‘rgazma — “TextileExpo Spring Uzbekistan 2025” bo‘lib o‘tmoqda. Ko‘rgazma ekspozitsiyasi 3 va 4-pavilonlarda hamda Atrium 2 zalida joylashtirilgan.
“TextileExpo Uzbekistan Spring 2025” ko‘rgazmasida Belarus Respublikasi, Qozog‘iston, Xitoy, Pokiston, Tojikiston, Turkiya, O‘zbekiston kabi davlatlardan 165 ta kompaniya va brend, shuningdek, xorijdan 100 dan ortiq yirik bayerlar ishtirok etmoqda.
Ko‘rgazma bo‘limlari: ip va matolar, trikotaj mahsulotlar, ipak, paypoq mahsulotlari, maishiy to`qimachilik, yengil sanoat uchun xomashyo, aksessuarlar, oyoq kiyim, bo‘yoqlar va kimyoviy modda mahsulotlari, bosma va qadoqlash texnologiyalari, shuningdek yangiliklar – paxta va tolalar, kiyim-kechak va ichki kiyim, qayta ishlangan materiallardan tayyorlangan kiyimlar, tibbiyot to`qimachiligi.
2025-yil bahor mavsumining yangiligi — mashhur “Made in Uzbekistan” brendi ham o‘z mahsulotlarini taqdim etadi: matolar, tayyor kiyimlar, maxsus kiyimlar, uy tekstili, paypoq mahsulotlari, jinsi matosidan kiyimlar va aksessuarlar.
Tadbir tashkilotchilari — Iteca Exhibitions xalqaro ko‘rgazmalar kompaniyasi va uning hamkori ICA Eurasia Group.

International Exhibition "Textile Expo Uzbekistan 2025"
The 24th International Exhibition of the Textile and Apparel Industry, "Textile Expo Uzbekistan Spring 2025," will take place at the JSS NEC "Uzexpocenter" from May 14 to 16, 2025. The exhibition will be held in Pavilions No. 3, 4, and Atrium Hall 2.
"Textile Expo Uzbekistan Spring 2025" will feature the participation of 165 companies and brands from the Republic of Belarus, Kazakhstan, China, Pakistan, Tajikistan, Turkey, Uzbekistan, as well as over 100 major buyers from near and far abroad.
Exhibition sections will include: yarn and fabrics, knitted fabric, silk, hosiery products, home textiles, raw materials for the light industry, accessories, footwear, dyes and chemicals, printing and packaging, along with new sections featuring cotton and fiber, clothing and underwear, apparel made from recycled materials, and medical textiles.
Highlights of the Spring 2025 season will be the presentation of products from the national brand "Made in Uzbekistan," showcasing fabrics, ready-made clothing, workwear, home textiles, hosiery products, jeans, and accessories.
The event is organized by the International Exhibition Company Iteca Exhibitions in partnership with ICA Eurasia Group.