Xitoy Xalq Respublikasining “Xinjiang Commodity Exhibition” xalqaro koʻrgazmasi
2023-yil 4-sentabrdan 6-sentyabrga qadar “Oʻzekspomarkaz” MKMda Xitoy Xalq Respublikasining “Sintszyan tovar koʻrgazmasi” (Shintszyan mahsulotlari koʻrgazmasi) xalqaro koʻrgazmasi boʻlib oʻtmoqda.
Ko‘rgazmada kichik va xususiy tadbirkorlik subyektlari uchun uskunalar, minitexnologiyalar, tayyor mahsulotlar namoyish etilmoqda.
Ko‘rgazma doirasida O‘zbekiston-Xitoy ishbilarmonlik hamkorligiga bag‘ishlangan yirik biznes-forum bo‘lib o‘tadi.
Ko‘rgazma tashkilotchilari – Xitoy Xalq Respublikasi Savdo-sanoat palatasi, O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi, O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi.

Международная выставка КНР «Xinjiang Commodity Exhibition»
С 4 по 6 сентября 2023 г. в АО НВК «Узэкспоцентр» проходит Международная выставка КНР «Xinjiang Commodity Exhibition» (выставка Синьцзянской продукции). Выставка демонстрирует оборудование, мини-технологии и готовые изделия для малого и частного бизнеса.
В рамках выставки пройдет крупный бизнес-форум, посвященный узбекско-китайскому деловому сотрудничеству.
Организаторами выставки являются Торгово-промышленная палата КНР, Министерство инвестиций, промышленности и торговли Республики Узбекистан, Торгово-промышленная палата Узбекистана.