Xitoy Xalq Respublikasining “Xinjiang Commodity Exhibition” xalqaro koʻrgazmasi
2023-yil 4-sentabrdan 6-sentyabrga qadar “Oʻzekspomarkaz” MKMda Xitoy Xalq Respublikasining “Sintszyan tovar koʻrgazmasi” (Shintszyan mahsulotlari koʻrgazmasi) xalqaro koʻrgazmasi boʻlib oʻtmoqda.
Ko‘rgazmada kichik va xususiy tadbirkorlik subyektlari uchun uskunalar, minitexnologiyalar, tayyor mahsulotlar namoyish etilmoqda.
Ko‘rgazma doirasida O‘zbekiston-Xitoy ishbilarmonlik hamkorligiga bag‘ishlangan yirik biznes-forum bo‘lib o‘tadi.
Ko‘rgazma tashkilotchilari – Xitoy Xalq Respublikasi Savdo-sanoat palatasi, O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi, O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi.

International Exhibition of the Republic of China "Xinjiang Commodity Exhibition"
From September 4 to September 6, 2023, the International Exhibition of the People's Republic of China "Xinjiang Commodity Exhibition" (an exhibition of Xinjiang products) will be held at JSC NEC "Uzexpocentre". The exhibition demonstrates equipment, mini-technologies and finished products for small and private businesses.
Within the framework of the exhibition, a large business forum dedicated to the Uzbek-Chinese business cooperation will be held.
The organizers of the exhibition are the Chamber of Commerce and Industry of the People's Republic of China, the Ministry of Investment, Industry and Trade of the Republic of Uzbekistan, the Chamber of Commerce and Industry of Uzbekistan.