“O‘zekspomarkaz” Milliy ko‘rgazma kompaniyasi» aksiyadorlik jamiyati aksiyadorlarining navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi o‘tkazilishi to‘g‘risida XABARNOMA
«Ўзэкспомарказ» Миллий кўргазма компанияси» акциядорлик жамияти акциядорларининг навбатдан ташқари умумий йиғилиши ўтказилиши тўғрисида
«Ўзэкспомарказ» МКК» АЖ Кузатув кенгашининг 2024 йил 16 апрелдаги қарорига асосан Жамият акциядорларининг навбатдан ташқари умумий йиғилиши 2024 йил 10 май куни, Тошкент шаҳар, Юнусобод тумани, Амир Темур шоҳ кўчаси, 107 уй бўйича жойлашган Жамиятнинг бош офиси биносида ўтказилади.
1. Жамият акциядорларининг навбатдан ташқари умумий йиғилиши регламентини тасдиқлаш;
2. Жамият уставини янги таҳрирда тасдиқлаш;
3. Жамият Кузатув кенгаши аъзолари сонига ўзгартириш киритиш тўғрисида;
4. Жамият “Кузатув кенгаши тўғрисида”ги низомини янги таҳрирда тасдиқлаш;
5. Кузатув кенгаши аъзоларининг ваколатларини муддатидан олдин тугатиш;
6. Жамиятнинг Кузатув кенгашини янги таркибда сайлаш.
Акциядорлар умумий йиғилишда кўриб чиқиладиган масалалар бўйича маълумот ва материаллар билан Тошкент шаҳар, Юнусобод тумани, Амир Темур шоҳ кўчаси, 107 уйда жойлашган «Ўзэкспомарказ» МКК» АЖнинг биносида 2024 йил 18 апрелдан 2024 йил 09 майга қадар иш кунлари соат 10:00 дан 16:00 гача танишишлари мумкин.

Acknowledgment of the extraordinary general meeting of shareholders of JSC "National exhibition company "Uzekspomarkaz"
According to the decision of the Supervisory Board of JSC "Uzekspomarkaz" MKK on April 16, 2024, an extraordinary general meeting of the Company's shareholders will be held on May 10, 2024, at the headquarters of the Company, located at 107 Amir Temur street, Yunusabad district, Tashkent city.
1. Approval of the regulation of the extraordinary general meeting of the company's shareholders;
2. Approval of the Society's Charter in a new version;
3. On making changes to the number of members of the Supervisory Board of the Society;
4. Approving the new version of the regulation "On the Supervisory Board" of the society;
5. Premature termination of powers of Supervisory Board members;
6. Election of the Supervisory Board of the Society in a new composition.
Shareholders with information and materials on issues to be considered at the general meeting at the building of JSC "Ozekspomarkaz" MKK located at 107, Amir Temur avenue, Yunusabad district, Tashkent, from April 18, 2024 to May 9, 2024, on working days from 10:00 a.m. to 4:00 p.m.: They can get acquainted until 00.