«UzBuild 2026-Qurilish» 27-Xalqaro ko’rgazmasi UzBuild ixtisoslashtirilgan bo‘limi «Qurilish texnikasi va texnologiyalari – BuildTech 2026»
Uzbekistan Construction and Interior Week - O‘zbekistonning qurilish va interyer ko‘rgazmasi hamda konferensiyasi — 2026-yil 10–12-fevral kunlari “O‘zekspomarkaz” MKK” AJning barcha pavilyonlarida bo‘lib o‘tmoqda.
Tadbir mamlakatdagi qurilish jarayonining muhim formatlarini bir joyga jamlaydi:
“Qurilish – UzBuild 2026” 27-xalqaro ko‘rgazmasi, BuildTech 2026 ixtisoslashtirilgan bo‘limi hamda Qurilish sanoatining 7-xalqaro konferensiyasi — ICCI 2026.
Ko‘rgazmada va konferensiyada 22 mamlakatdan 450 ta kompaniya va brendlar jumladan, Germaniya, Turkiya va Rossiyaning milliy pavilyonlari ishtirok etmoqda. UzBuild- qurilishdagi loyihalashdan tortib pardozlash materiallari, interyer yechimlar hamda yakuniy ishlarigacha bo`lgan bosqichlarni namoyish etadi.
Soha yetakchi kompaniyalarining yangi mahsulotlari va amaliy yechimlariga alohida e’tibor qaratilib, ularni ishtirokchi stendlarda o‘tkaziladigan mahorat darslari davomida bevosita ko‘rish va amalda sinab ko‘rish imkoniyati yaratiladi.
Ishbilarmonlik dasturining asosiy tadbiri — ICCI 2026 konferensiyasi “Yangi O‘zbekiston: g‘oyalardan keng ko‘lamli yechimlargacha” mavzusi ostida o‘tkazilib, megaloyihalar, innovatsion materiallar va zamonaviy shahar muhitini rivojlantirish masalalariga e`tibor qaratadi.
UzBuild — UFI sertifikatiga ega, xalqaro miqyosda e’tirof etilgan ko‘rgazma va ishbilarmonlik maydonidir.
Ko‘rgazma tashkilotchisi — Iteca Exhibitions xalqaro ko‘rgazma kompaniyasi. Hamkorlar: ICA Eurasia Group va Congresses of Central Asia (CCA).

27-я Международная выставка «Строительство -UzBuild 2026» Специализированный раздел UzBuild «Строительная техника и технологии – BuildTech 2026»
Строительно-интерьерная выставка и конференция Узбекистана – Uzbekistan Construction and Interior Week пройдет 10–12 февраля 2026 года во всех павильонах АО НВК «Узэкспоцентр» и станет главным отраслевым событием года.
Мероприятие объединит ключевые форматы строительного цикла страны:
27-ю международную выставку «Строительство – UzBuild 2026», специализированный раздел BuildTech 2026 и 7-ю Международную конференцию строительной индустрии ICCI 2026.
На выставке и конференции примут участие 450 компаний и брендов из 22 стран, включая национальные павильоны Германии, Турции и России. UzBuild представит решения для всего строительного цикла — от проектирования и строительной техники до отделочных материалов и интерьерных решений.
Особое внимание будет уделено новинкам и практическим решениям от ведущих компаний отрасли, которые можно будет увидеть и опробовать в действии на мастер-классах прямо на стендах участников.
Ключевым событием деловой программы станет ICCI 2026 под темой
«Новый Узбекистан: от идей к масштабным решениям», с фокусом на мегапроекты, инновационные материалы и развитие современной городской среды.