2024-yilning 2-4-oktabr kunlari “O‘zekspomarkaz” MKKda “Aquatherm Tashkent” XII xalqaro ko‘rgazmasi va “Plastex Uzbekistan” XIV xalqaro plastmassa va polimer sanoati ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tdi
2024-yilning 2-4-oktabr kunlari “O‘zekspomarkaz” MKKda “Aquatherm Tashkent” XII xalqaro ko‘rgazmasi va “Plastex Uzbekistan” XIV xalqaro plastmassa va polimer sanoati ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tdi.
Ushbu ko‘rgazmalar 18 ta mamlakat, xususan Ozarbayjon, Bolgariya, Germaniya, Eron, Italiya, Xitoy, Rossiya, Turkmaniston, Turkiya, O‘zbekiston, Ukraina va Chexiyadan kelgan 400 dan ortiq ishtirokchilarni bir joyga to‘playdi.
“Aquatherm Tashkent - 2024” ko‘rgazmasida iqlim uskunalari, suv ta’minoti va muhandislik sanitariyasi sohasidagi yangiliklar bilan tanishish mumkin.
“Plastex Uzbekistan - 2024” ko‘rgazmasi esa ishbilarmonlik aloqalarini kengaytirish, tajriba almashish va soha ishlab chiqaruvchilari, dilerlari va asosiy ekspertlari o‘rtasida yangi aloqalarni o‘rnatish uchun ideal platformadir. Ko‘rgazma mehmonlari plastmassa ishlab chiqarish va qayta ishlash uskunalarining eng so‘nggi texnologiyalari, tayyor mahsulotlar va turli sanoat tarmoqlari uchun xomashyo bilan yaqindan tanishish imkoniyatiga ega bo‘ladilar.

On October 2-4 this year, the XII International Exhibition "Aquatherm Tashkent" and the XIV International Exhibition "Plastics and Polymer Industry - Plastex Uzbekistan" are being held at the Uzexpocentre National Exhibition Complex
The exhibitions will feature more than 400 exhibitors from 18 countries, namely Azerbaijan, Bulgaria, Germany, Iran, Italy, China, Russia, Turkmenistan, Turkey, Uzbekistan, Ukraine and the Czech Republic.
At the Aquatherm Tashkent - 2024 exhibition, you can get acquainted with new products in the field of climate control equipment, water supply and plumbing.
The Plastex Uzbekistan - 2024 exhibition is an ideal platform for expanding business ties, exchanging experience and establishing new contacts among manufacturers, dealers and key industry experts.
Visitors have the opportunity to get acquainted with finished products, the latest equipment for the production and processing of plastics in action, as well as raw materials for various industries.