20-yubiley xalqaro ko‘rgazmasi «Qishloq xo‘jaligi – AgroWorld Uzbekistan 2025»
2025 yil 11-13 mart kunlari «O’zekspomarkaz» MKK AJning 1 va 2-pavilonlari hamda ochiq maydonlarida «Qishloq xo‘jaligi – AgroWorld Uzbekistan 2025» 20- yubiley xalqaro ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tadi.
“AgroWorld Uzbekistan” qishloq xo‘jaligi sohasidagi innovatsiyalar va zamonaviy tendensiyalarni namoyish qilish, ularni ishlab chiqarishga joriy etish, mahalliy biznes va eksportni rivojlantirish uchun muhim ko‘rgazma tadbiridir.
Ko‘rgazma doirasida butun ishlab chiqarish sohasi bo‘yicha uskunalar va texnologiyalar namoyish etiladi – qishloq xo‘jalik ekinlarini yetishtirish, chorvachilik va parrandachilikdan tortib hosil yig‘ish, so‘yish, qayta ishlash va saqlashgacha bo‘lgan jarayonlar.
Joriy yil ko‘rgazmada 23 ta mamlakatdan 130 dan ortiq kompaniya ishtirok etmoqda, jumladan: Belarus, Belgiya, Vengriya, Germaniya, Daniya, Hindiston, Ispaniya, Italiya, Qozog‘iston, Xitoy, Koreya Respublikasi, Litva, Niderlandiya, Polsha, Rossiya, Ruminiya, Turkiya, O‘zbekiston, Ukraina, Fransiya, Xorvatiya, Shveytsariya va Yaponiya.
An’anaga ko‘ra, ko‘rgazmaning ikkinchi kuni – 12 martda "Fermerlar kuni" tashkil etiladi. Unda ko‘rgazma ishtirokchilari fermer va dehqon xo‘jaliklari rahbarlari va yetakchi mutaxassislari bilan uchrashadilar.
Tashkilotchilar: Tadbir xalqaro ko‘rgazma kompaniyasi Iteca Exhibitions va uning hamkori ICA Eurasia Group tomonidan tashkil etilgan.

20-я юбилейная Международная выставка «Сельское хозяйство – AgroWorld Uzbekistan 2025»
С 11 по 13 марта 2025 г. в Павильонах №№1,2 и на открытых площадях АО НВК «Узэкспоцентр» проходит 20-я юбилейная Международная выставка «Сельское хозяйство – AgroWorld Uzbekistan 2025».
Выставка «AgroWorld Uzbekistan» знаменательное выставочное событие отрасли для презентации инноваций и современных трендов в сельском хозяйстве, их внедрения в производство, развития отечественного бизнеса и экспорта.
На выставке будет демонстрация оборудования и технологий по всей производственной цепочке – от выращивания сельскохозяйственных культур и разведения домашнего скота и птицы - до уборки урожая, убоя, переработки и хранения.
В этом году в выставке принимают участие более 130 компаний из 23 стран: Республика Беларусь, Бельгия, Венгрия, Германия, Дания, Индия, Испания, Италия, Казахстан, Китай, Республика Корея, Литва, Нидерланды, Польша, Россия, Румыния, Турция, Узбекистан, Украина, Франция, Хорватия, Швейцария, Япония.
Традиционно, во второй день выставки, 12 марта, предусмотрено проведение «Дня фермера», где участники выставки встречаются с руководителями и главными специалистами фермерских и дехканских хозяйств.
Организаторы события: Международная выставочная компания Iteca Exhibitions и ее партнер ICA Eurasia Group.