“TextileExpo Uzbekistan Куз 2025” – Тўқимачилик ва тикувчилик саноати 25 - Халқаро кўргазмаси
TextileExpo Uzbekistan Куз 2025 — O‘zbekistondagi to‘qimachilik va tikish sanoati bo‘yicha xalqaro ixtisoslashgan ko‘rgazma bo‘lib, asosiy vazirlik va uyushmalar tomonidan qo‘llab-quvvatlanadi. Unda ipdan tayyor kiyimgacha bo‘lgan barcha bosqichlardagi sohaning eng so‘nggi yangilik va yutuqlari namoyish etilib, savdo rivojiga hamda Markaziy Osiyoning eng yirik iste’mol bozorida hamkorlar topishga ko‘maklashiladi.
Ko‘rgazmaga har yili hukumat vakillari, biznes, savdo tarmoqlari va ilmiy-tadqiqot institutlari vakillarini qo‘shgan holda 9 000 dan ortiq sohaviy mutaxassislar tashrif buyuradi. Dasturda B2B uchrashuvlar, seminarlar, moda namoyishlari, master-klasslar va 35 ta mamlakatdan ishtirokchilar bilan bayerlik dasturi mavjud. TextileExpo Uzbekistan — mintaqa sohasidagi eng muhim tadbirlardan biri hisoblanadi.

25-th International Exhibition for Textile and Fashion Industries – “TextileExpo Uzbekistan Autumn 2025”
09 September - 11 September 2025
"Uzexpocentre" NEC" JSS Pavilions No. 1, 2, 3, 4, Atrium 1, 2, Conf.hall
TextileExpo Uzbekistan Autumn 2025 - is an international specialized exhibition of the textile and garment industry in Uzbekistan, supported by key ministries and associations. It showcases the latest innovations and achievements in the sector — from yarn to finished clothing — promoting trade development and partnership opportunities in the largest consumer market of Central Asia.
The exhibition annually attracts over 9,000 industry professionals, including representatives of the government, business, retail chains, and research institutes. The program features B2B meetings, seminars, fashion shows, master classes, and a buyer program with participants from 35 countries. TextileExpo Uzbekistan is one of the most significant industry events in the region.