To`qimachilik uskunalari va texnologiyalari – CAITME 2025, To`qimachilik va Tikuvchilik sanoati– TextileExpo O’zbekiston Kuz 2025
2025-yil 9–11-sentabr kunlari “O‘zekspomarkaz” MKK” AJ hududida to‘qimachilik sanoatiga bag‘ishlangan yirik xalqaro ko`rgazmalar 16-Markaziy Osiyo xalqaro to‘qimachilik uskunalari va texnologiyalari ko‘rgazmasi – CAITME 2025 hamda 25-yubiley xalqaro to‘qimachilik va tikuvchilik sanoati ko‘rgazmasi – TextileExpo O’zbekiston Kuz 2025 bo`lib o`tadi.
Ushbu ko‘rgazmalarda Avstriya, Belarus Respublikasi, Belgiya, Buyuk Britaniya, Germaniya, Gretsiya, Daniya, Hindiston, Italiya, Qozog‘iston, Xitoy, Koreya Respublikasi, Birlashgan Arab Amirliklari, Portugaliya, Rossiya, AQSh, Turkiya, O‘zbekiston, Chexiya, Shveytsariya, Shvetsiya va Yaponiya kabi 23 davlatdan 250 dan ortiq kompaniya va brendlar o‘z mahsulotlarini namoyish etadilar.
CAITME va TextileExpo Uzbekistan ko‘rgazmasi mahalliy ishlab chiqaruvchilar uchun keng imkoniyatlarni ochib beradi — eng zamonaviy texnologiyalar va uskuna bilan tanishishdan tortib, o‘z mahsulotlarini xalqaro bozorlarga chiqarishgacha.
CAITME — bu to‘qimachilik va trikotaj sanoatiga mo‘ljallangan uskunalar ko‘rgazmasi bo‘lib, unda Yevropa va Osiyoning ilg‘or texnologiyalarini taklif qiluvchi yetakchi ishlab chiqaruvchilar ishtirok etadi. Ko‘rgazma ekspozitsiyasi 1, 2, 3-sonli pavilyonlar hamda Atrium 1 zalida joylashtiriladi.
TextileExpo Uzbekistan — to‘qimachilik va yengil sanoatning barcha yo‘nalishlarini o‘z ichiga olgan bo‘lib, unda ip-kalava, matolar, trikotaj, ipak, uy tekstili, paypoq mahsulotlari, bo‘yoqlar, kimyoviy moddalar, aksessuarlar, poyabzal va boshqa ko‘plab mahsulotlar taqdim etiladi. Ushbu ko‘rgazma 4-sonli pavilyon va Atrium 2 zalida bo`lib o`tadi.
Tadbirlar doirasida shuningdek keng qamrovli biznes dastur, B2B uchrashuvlar va taqdimotlar tashkil etiladi.
Tashkilotchilar – Iteca Exhibitions xalqaro ko‘rgazma kompaniyasi hamda uning hamkori ICA Eurasia Group.

The 16-th Central Asian International Exhibition of Equipment and Technologies for the Textile and Garment-Knitting Industry – CAITME 2025 and the 25-th Anniversary International Exhibition of the Textile and Garment Industry – TextileExpo Uzbekistan Autumn 2025 are held from September 9 to 11, 2025 on expo-grounds of “Uzexpocentre” NEC JSS.
These exhibitions demonstrate over 250 companies and brands from countries including Austria, Belarus, Belgium, the United Kingdom, Germany, Greece, Denmark, India, Italy, Kazakhstan, China, the Republic of Korea, the UAE, Portugal, Russia, the USA, Turkey, Uzbekistan, the Czech Republic, Switzerland, Sweden and Japan.
The synergy of CAITME and TextileExpo Uzbekistan creates unique opportunities for local manufacturers — from exploring the latest technologies and equipment to promoting their own products on the international market.
CAITME is a specialized exhibition of equipment for the textile and garment-knitting industry, bringing together leading textile machinery manufacturers and suppliers of cutting-edge technologies from Europe and Asia.
The exhibition is located in Pavilions Nos 1, 2, 3 and Atrium Hall 1.
TextileExpo Uzbekistan showcases the full spectrum of the textile and light industry — from yarns, fabrics, knitwear and silk to home textiles, hosiery, dyes, chemicals, accessories, footwear and more.
The TextileExpo Uzbekistan Autumn 2025 exposition is located in Pavilion No. 4 and Atrium Hall 2.
The exhibitions also feature an extensive business program, including B2B meetings and presentations.
The events are organized by the international exhibition company Iteca Exhibitions in cooperation with its partner ICA Eurasia Group.