“E-Tech” Халқаро кўргазмаси. 4-Халқаро кўргазма “Электрон саноат технологиялари ва ускуналари. Робототехника. Инновацион технологиялар –“E-Tech”
11 Ноябрь - 13 Ноябрь 2025
"Ўзэкспомарказ" МКК" АЖ Павильонлар №1, 2
E-TechExpo 2025 — Ўзбекистонда электротехника, электроника ва инновацион технологияларни ривожлантириш миллий платформаси.
E-TechExpo 2025 — Ўзбекистон электротехника саноати, электроника, автоматлаштириш, робототехника, бошқарув тизимлари ва рақамли ечимлар соҳасидаги асосий йўналишларни қамраб олади. Кўргазма технологик трансформациянинг муҳим бўғини бўлиб, маҳаллий ва халқаро ишлаб чиқарувчилар, дистрибьюторлар, соҳа экспертлари, стартаплар ва давлат ташкилотларини бирлаштиради.
Стратегик аҳамияти:
Ўзбекистон саноат сектори фаол модернизацияси ва рақамлаштирилиши шароитида ўтказилаётган E-TechExpo 2025 технологик тараққиётни жадаллаштириш, энергия тежамкор ечимларни жорий этиш ва юқори технологияли ишлаб чиқариш экотизимини яратиш воситасига айланмоқда.
Кўргазма қуйидаги соҳалардаги энг янги ишланмаларни намойиш қилиш майдончасидир:
• Электротехника ускуналари ва бутловчи қисмлар
• Қувватли ва тақсимловчи электроника
• Автоматлаштирилган бошқарув тизимлари
• Саноат ва маиший робототехника
• Энергетика ва инфратузилма учун ақлли технологиялар
• Радиотехника ва радиоалоқа тизимлари ишлаб чиқарилиши
• 4G ва 5G саноат учун рақамли ечимлар
Ноёб имкониятлар:
E-TechExpo — бу нафақат экспозиция, балки техник тақдимотлар, панел муҳокамалар ва B2B учрашув сессияларини ўз ичига олган бизнес-дастурдир.
Кўргазмада иштирок этиш орқали сиз қуйидаги имкониятларга эга бўласиз:
• Янги бозорлар ва мижозларга бевосита чиқиш
• Инновацион маҳсулот ва ечимларни етакчи соҳа вакилларига тақдим этиш
• Давлат органлари, инвесторлар ва ҳамкорлар билан мулоқот ўрнатиш
• Тижорат битимлари тузиш ва стратегик ҳамкорлик йўналишларини белгилаш
Қўллаб-қувватлаш:
Кўргазма тегишли вазирликлар, идоралар ва уюшмалар томонидан қўллаб-қувватланади ҳамда Ўзбекистон, МДҲ, Осиё ва Европанинг етакчи компанияларини жалб қилади.

E-TechExpo 2025 covers key areas in the fields of electrical engineering, electronics, automation, robotics, control systems, and digital solutions. The exhibition plays a vital role in the technological transformation of the country, bringing together local and international manufacturers, developers, distributors, industry experts, startup representatives, and government bodies.
Strategic Importance:
Held amid active modernisation and digitalisation of Uzbekistan's industrial sector, E-TechExpo 2025 serves as a vital tool for advancing technological progress, introducing energy-efficient solutions, and building a high-tech production ecosystem.
It serves as a platform for showcasing the latest developments in:
Unique Opportunities:
E-TechExpo is not just an exhibition, but also a business programme including technical presentations, panel discussions, and B2B meeting sessions. Participation offers:
Support:
The exhibition is supported by relevant ministries, agencies, and associations, attracting leading companies from Uzbekistan, the CIS, Asia, and Europe.