“Ўзекспомарказ” МКК АЖ павильон № 1, 2
«UzAgroExpo-2025» қишлоқ хўжалиги кўргазмаси Ўзбекистонда кузги мавсумнинг энг йирик саноат тадбиридир. «UzAgroExpo» кўргазмасининг иштирокчилари замонавий қишлоқ хўжалиги техникаси ва эҳтиёт қисмлари, ўсимликчилик, чорвачилик, ветеринария, қишлоқ хўжалиги маҳсулотларини қайта ишлаш, ташиш ва сақлаш учун ускуналар, технологиялар ва материаллар ишлаб чиқариш ва сотишга ихтисослашган корхона ва ташкилотлардир.
Кўргазма қуйидаги ташкилотларнинг расмий кўмагида ташкил этилди: Ўзбекистон Республикаси Қишлоқ хўжалиги вазирлиги; Ўзбекистон фермер, фермер хўжаликлари ва томорқа ер эгалари кенгаши; «Ўзбекозиқовқатхолдинг» холдинг компанияси; Тошкент шаҳар ҳокимлиги.
Ташкилотчи – “INTERNATIONAL EXPO GROUP” МЧЖ. «Ўзэкспомарказ» АК нинг ташкилий ёрдами.
UzAgroExpo-2025 кўргазмасининг асосий бўлимлари:
Қишлоқ хўжалиги техникаси
Иссиқхоналар. Иссиқхоналар учун ускуналар ва бутловчи қисмлар
Суғориш тизимлари
Ўсимлик етиштириш. Боғдорчилик
Ўсимликларни ҳимоя қилиш воситалари. Агрокимёвий моддалар
Қишлоқ хўжалиги маҳсулотларини қайта ишлаш, сақлаш ва ташиш
Чорвачилик
Балиқ етиштириш
Паррандачилик
Ветеринария
Қишлоқ хўжалиги маҳсулотларини сақлаш, қайта ишлаш ва ташиш
«УзПродEхпо» параллель кўргазмаси ҳар йили озиқ-овқат ва қайта ишлаш саноатининг барча тармоқлари, савдо ва совутиш ускуналари, дўконлар, кафе ва ресторанлар учун ускуналар, контейнер ва қадоқлаш, озиқ-овқат маҳсулотлари учун кенг турдаги ускуналар ва ечимларни намойиш этади.

The agricultural exhibition “UzAgroExpo-2025” is the largest industry event of the autumn season in Uzbekistan. Participants of the UzAgroExpo exhibition are enterprises and organizations specializing in the production and sale of modern agricultural machinery and spare parts, equipment, technologies and materials for crop production, livestock farming, veterinary medicine, processing, transportation and storage of agricultural products.
The exhibition was organized with the official support of: the Ministry of Agriculture of the Republic of Uzbekistan; Council of Farmers, Farms and Owners of Household Lands of Uzbekistan; Holding Company "Uzbekozikovkatholding"; Khokimiyat of the city of Tashkent.
The organizer is International Expo Group LLC. Organizational assistance of JSC NEC "Uzexpocentre".
Main sections of the UzAgroExpo-2025 exhibition:
Agricultural machinery
Greenhouses. Equipment and components for greenhouses
Irrigation systems
Plant growing. Gardening
Plant protection products. Agrochemicals
Processing, storage and transportation of agricultural products
Livestock
Fish farming
Poultry farming
Veterinary
Storage, processing and transportation of agricultural products
The parallel exhibition “UzProdExpo” annually demonstrates a wide range of equipment and solutions for all sectors of the food and processing industry, commercial and refrigeration equipment, equipment for shops, cafes and restaurants, containers and packaging, food products.