"Ўзэкспомарказ" МКК" АЖ Павильонлар 1, 2
Бу йил ўзининг 20 йиллик юбилейини нишонлаётган “ MiningMetals Uzbekistan ” минтақадаги энг нуфузли саноат кўргазмаларидан бири бўлиб, энг илғор технологик ечимлар ва инновацияларни намойиш этиш, ўзаро ҳамкорликни ривожлантириш ва мустаҳкамлаш, савдо ҳажмини ошириш, дистрибюторларни топпиш учун самарали майдон ҳисобланади.
Кўргазма иштирокчиларга янги маҳсулотларни таққослаш ва синаб кўриш, потенсиал мижозлардан қимматли фикр-мулоҳазаларни олиш, ривожланишнинг истиқболли йўналишларини аниқлаш ҳамда саноат бўйича энг долзарб маълумотларга эга бўлиш имконини беради.
Кўргазманинг муҳим қисми — Ўзбекистоннинг 8-халқаро кон-металлургия форуми (UIMF 2026) бўлиб, у давлат ва бизнес ўртасидаги мулоқотни янги босқичга олиб чиқишга хизмат қилади.

MiningMetals Uzbekistan, celebrating its 20th anniversary this year, is one of the leading industry exhibition events in the region and has traditionally served as an effective platform for showcasing the latest solutions and innovations, expanding partnerships and sales, finding distributors, and increasing brand awareness.
The exhibition provides an opportunity not only to compare and test new products, but also to receive valuable feedback from potential customers, discover new ideas and promising directions for company development, gain valuable experience, and obtain the most up-to-date information about the industry.
A key component of the exhibition's business program is the 8th Uzbekistan International Mining and Metallurgical Forum – UIMF 2026, which helps elevate the dialogue between the government and the business community to a new level.