"Ўзэкспомарказ" МКК" АЖ Павильонлар 1, 2, 3, 4, Атриум 1, 2
CAITME — Марказий Осиё ва МДҲдаги тўқимачилик ва тикиш саноати технологиялари бўйича энг йирик халқаро кўргазма. Унда ип ишлаб чиқаришдан тайёр маҳсулотгача бўлган барча жараёнлар учун замонавий ускуналар ва технологиялар янгиликлари намойиш этилади.
15 йил мобайнида кўргазма Ўзбекистонда тармоқни модернизация қилишнинг асосий майдонига айланиб, ҳар йили Европа ва Осиёдан етакчи ишлаб чиқарувчилар, миллий павильонлар ва минтақанинг минглаб мутахассисларини бирлаштириб келмоқда.
CAITME вазирлик ва идоралар томонидан қўллаб-қувватланади, ишчан дастурига халқаро конференциялар, B2B ва B2G учрашувлар, мастер-класслар ва тақдимотлар киради. Бу юқори обрў ва стандартларга эга, замонавий ускуналарнинг жонли намойишлари ва тўғридан-тўғри харид имкониятларини тақдим этадиган тан олинган бренд ҳисобланади.

17-я Центральноазиатская Международная выставка «Текстильное оборудование и технологии – CAITME 2026»
08 Сентября - 10 Сентября 2026
АО "НВК "Узэкспоцентр" Павильоны № 1, 2, 3, 4
CAITME — крупнейшая международная выставка технологий для текстильной и швейной промышленности в Центральной Азии и СНГ. Здесь демонстрируются новинки машиностроения и технологий — от производства пряжи до готовой продукции.
За 15 лет выставка стала ключевой платформой модернизации отрасли в Узбекистане, ежегодно собирая ведущих мировых производителей из Европы и Азии, национальные экспозиции и тысячи специалистов региона.
CAITME поддерживается министерствами и ведомствами, включает деловую программу с конференциями, B2B и B2G встречами, мастер-классами и презентациями. Это признанный бренд с высокой репутацией, обеспечивающий прямые закупки и демонстрации передового оборудования.