“UzMedExpo-2025” 17- Халқаро тиббиёт кўргазмаси
2025 йил 4–6 ноябр кунлари «Ўзэкспомарказ» МКК АЖ ҳудуддида соғлиқни сақлаш соҳасидаги муҳим тадбир ҳисобланган “UzMedExpo-2025” 17- Халқаро тиббиёт кўргазмаси бўлиб ўтмоқда.
Кўргазма Ўзбекистон Республикаси Ҳукумати томонидан амалга оширилаётган ислоҳотлар доирасида инновацияларни жорий этиш ва халқаро ҳамкорликни ривожлантириш учун стратегик платформа бўлиб хизмат қилади.
Кўргазмада турли мамлакатлардан келган 100 дан ортиқ компаниялар иштирок этиб, тиббий жиҳозлар, фармацевтика, стоматология, ахборот технологиялари ҳамда тиббий туризм соҳаларидаги турли ечимларни тақдим этадилар.
“UzMedExpo-2025” Ўзбекистон Республикаси Соғлиқни сақлаш вазирлиги ва бошқа соҳавий ташкилотлар кўмагида ўтказилади. Бу эса замонавий технологияларни намойиш этиш ва тажриба алмашиш учун имконият яратиб, махаллий тиббиётни янада ривожлантиришга ҳисса қўшади.

The  XVII-th International Medical Exhibition “UzMedExpo-2025” is hold from November 4 to 6, 2025 at  “Uzexpocentre” NEC JSS.
The exhibition serves as a strategic platform for the introduction of innovations and international cooperation amid the reforms in the field of healthcare.
More than 100 companies from different countries participate in the exhibition, showcasing a variety of solutions in medical equipment, pharmaceuticals, dentistry, IT solutions and medical tourism.
UzMedExpo-2025 is supported by the Ministry of Health of the Republic of Uzbekistan and other relevant organizations, providing a unique opportunity to demonstrate modern technologies and exchange experiences, contributing to the further development of domestic healthcare.