“UzMedExpo-2025” 17- Халқаро тиббиёт кўргазмаси
2025 йил 4–6 ноябр кунлари «Ўзэкспомарказ» МКК АЖ ҳудуддида соғлиқни сақлаш соҳасидаги муҳим тадбир ҳисобланган “UzMedExpo-2025” 17- Халқаро тиббиёт кўргазмаси бўлиб ўтмоқда.
Кўргазма Ўзбекистон Республикаси Ҳукумати томонидан амалга оширилаётган ислоҳотлар доирасида инновацияларни жорий этиш ва халқаро ҳамкорликни ривожлантириш учун стратегик платформа бўлиб хизмат қилади.
Кўргазмада турли мамлакатлардан келган 100 дан ортиқ компаниялар иштирок этиб, тиббий жиҳозлар, фармацевтика, стоматология, ахборот технологиялари ҳамда тиббий туризм соҳаларидаги турли ечимларни тақдим этадилар.
“UzMedExpo-2025” Ўзбекистон Республикаси Соғлиқни сақлаш вазирлиги ва бошқа соҳавий ташкилотлар кўмагида ўтказилади. Бу эса замонавий технологияларни намойиш этиш ва тажриба алмашиш учун имконият яратиб, махаллий тиббиётни янада ривожлантиришга ҳисса қўшади.

XVII Международная медицинская выставка UzMedExpo-2025
С 4 по 6 ноября 2025 года в АО НВК «Узэкспоцентр» проходит XVII Международная медицинская выставка UzMedExpo-2025 — событие в области здравоохранения.
Выставка служит стратегической платформой для внедрения инноваций и международного сотрудничества на фоне реформ, инициированных правительством Республики Узбекистан.
В выставке примут участие более 100 компаний из разных стран, которые представят разнообразные решения в области медицинского оборудования, фармацевтики, стоматологии, IT-решений и медицинского туризма.
UzMedExpo-2025 поддерживается Министерством здравоохранения Республики Узбекистан и другими профильными организациями, что предоставляет уникальную возможность для демонстрации современных технологий и обмена опытом, способствуя дальнейшему развитию отечественной медицины.