Ушбу тадбирда Ўзбекистон, Туркия, Ҳиндистон, Россия, Қозоғистон, Беларусь, Жанубий Корея, Германия ва Италиядан 150 дан ортиқ иштирокчи компаниялар ҳамда 10 дан ортиқ саноат экспертлари ва брендлар қатнашиши режалаштирилган. Шунингдек, 15 дан ортиқ саноат ва савдо соҳалари вакиллари иштироки кутилмоқда.
Кўргазмада қуйидагилар намойиш этилади: пресс-формалар, штамплар, технологик мосламалар ва махсус асбоб-ускуналар, технологик ва механик ишлов бериш, муҳандислик ечимлари ва комплекс ишлаб чиқариш хизматлари етказиб берувчилари, техник хизмат кўрсатиш, термопластлар, реактопластлар, каучуклар, композит материаллар, шунингдек, иш ҳолатидаги ускуналар: экструзия, босим остида қуйиш, пуфлатиш, автоматлаштириш, дастурий таъминот ва бошқарув тизимлари, контракт асосида ишлаб чиқариш, қадоқлаш, автомобиль эҳтиёт қисмлари, тиббий буюмлар ва бошқа кўплаб маҳсулотлар.
Кўргазманинг асосий мақсад ва вазифаси инновацион технологияларни ишлаб чиқаришга жорий этиш, Ўзбекистоннинг асбоб-ускуналар ишлаб чиқариш ва қайта ишлаш саноатини ривожлантириш, малакали кадрлар тайёрлаш, халқаро тажриба алмашинуви ва бизнес алоқаларни йўлга қўйиш.

С 21 по 23 мая 2025 года в АО НВК «Узэкспоцентр» в павильонах №1 и №2 пройдут международные выставки “Mould Central Asia”, “Plast Central Asia” и “International Commodity Fair Tashkent”.
В мероприятии примут участие более 150 компаний-экспонентов и 10+ отраслевых экспертов и брендов из Узбекистана, Турции, Индии, России, Казахстана, Беларуси, Южной Кореи, Германии и Италии. Также ожидается присутствие представителей более чем 15 направлений промышленности и торговли.
На выставке будут представлены: пресс-формы, штампы, оснастка и специальный инструмент, технологическая и механическая обработка, поставщики инжиниринговых решений и комплексных производственных услуг, сервисное и техническое обслуживание, термопласты, реактопласты, каучуки, композиты, оборудование в действии: экструзия, литьё под давлением, выдув, автоматизация, программное обеспечение и системы управления, контрактное производство, упаковка, автокомпоненты, медицинские изделия и многое другое.
Цели и задачи выставки: внедрение инновационных технологий в производство, развитие инструментальной и перерабатывающей отрасли Узбекистана, подготовка квалифицированных кадров, международный обмен опытом и установление деловых связей.