«Uzbekistan AgrotechExpo - 2025», «Uzbekistan AgromashExpo - 2025» va «Uzbekistan AgroExpo - 2025» Xalqaro ko‘rgazmalari
«O‘zekspomarkaz» MKK” AJ va Germaniyaning IFWexpo Heidelberg GmbH kompaniyasi 2025 yil 26–28 noyabr kunlari 1-, 2-sonli pavilonlar hamda ko‘rgazma majmuasining ochiq maydonlarida «Uzbekistan Agrotech Expo–2025», «Uzbekistan Agromash Expo–2025» va «AgroExpo Uzbekistan 2025» xalqaro ixtisoslashtirilgan ko‘rgazmalarini tashkil etmoqda.
Ko‘rgazmalar ekspozitsiyasi yopiq va ochiq maydonlarni qo‘shgan holda 7500 kv.m dan ortiq maydonni egallaydi.
Ko‘rgazmalarda Gruziya, Rossiya, O’zbekiston, Turkiya, Hindiston, Italiya, Niderlandiya, Fransiya, Malayziya va Qozog‘iston kabi 20ta ortiq mamlakatdan 180 ta kompaniya ishtirok etmoqda. Shuningdek, Germaniya, Avstriya, Polsha, Xitoy va Eron o‘z milliy pavilonlari bilan ishtirok etmoqda.
Ko‘rgazmalarda qishloq xo‘jaligi sohasi uchun eng so’nggi ishlanmalar, innovatsion texnologiyalar va keng turdagi jihozlar taqdim etiladi. Ushbu ko‘rgazmalar Respublikada sifatli va raqobatbardosh import o‘rnini bosuvchi mahsulotlar ishlab chiqarishni rag‘batlantirish maqsadida tashkil etilmoqda.

“Uzexpocentre” NEC JSS and “IFWexpo Heidelberg GmbH” company (Germany) will organize the international specialized exhibitions “Uzbekistan Agrotech Expo–2025”, “Uzbekistan Agromash Expo–2025” and “AgroExpo Uzbekistan 2025” on November 26–28, 2025 in Pavilions No. 1, 2 and outdoors  of the exhibition complex.
The exhibitions occupies an area of more than 7,500 sq.m, including both indoors and outdoors.
The number of exhibitors exceeds 180 companies from 20 countries, including Georgia, Russia, Uzbekistan, Turkey, India, Italy, the Netherlands, France, Malaysia and Kazakhstan. In addition, Germany, Austria, Poland, China and Iran participate with their national pavilions.
The exhibitions will showcase a wide range of equipment, the latest developments and innovative technologies for the agricultural sector of the republic aimed at stimulating the production of high-quality and competitive import–substituting products.