26- Халқаро тўқимачилик ва тикувчилик саноати кўргазмаси – «TextileExpo Uzbekistan 2026»
Жорий йилнинг 13–15-май кунлари “Ўзэкспомарказ” МКК” АЖда тўқимачилик ва тикувчилик саноатига бағишланган 26-халқаро кўргазма — “Textile Expo Uzbekistan 2026” бўлиб ўтмоқда.
“TextileExpo Uzbekistan 2026” тикувчилик саноати учун зарур бўлган барча турдаги материалларни қамраб олади: ип-калава, матолар, кийим-кечак, трикотаж маҳсулотлари, техник ва уй текстили, пайпоқ маҳсулотлари, фурнитура ҳамда аксессуарлар.
Ушбу кўргазмада Хитой, Туркия, Қозоғистон, Россия, Ўзбекистон ва бошқа давлатлардан 170 дан ортиқ компаниялар иштирок этмоқда.
Кўргазманинг ўзига хос қисми анъанавий Баерлар дастури бўлади. Ушбу дастур мақсадли B2B учрашувларини ўтказиш ҳамда тўғридан-тўғри экспорт шартномаларини тузиш учун самарали платформа ҳисобланади.
Кўргазма ташкилотчилари — Iteca Exhibitions халқаро кўргазма компанияси ва унинг ҳамкори ICА Eurasia Group.

26-я Международная выставка текстильной и швейной индустрии – «TextileExpo Uzbekistan 2026»
В АО НВК «Узэкспоцентр» с 13 по 15 мая 2026 года пройдет 26-я Международная выставка текстильной и швейной индустрии — TextileExpo Uzbekistan 2026.
TextileExpo Uzbekistan 2026 охватывает весь спектр материалов для швейного производства: пряжа, ткани, одежда, трикотаж, технический и домашний текстиль, чулочно-носочная продукция, фурнитура и аксессуары.
Число участников составляет свыше 170 компаний из таких стран мира, как Китай, Турция, Казахстан, Россия, Узбекистан и др.
Уникальной частью выставки станет традиционная Байерская программа. Это эффективная платформа для проведения целевых B2B-встреч и заключения прямых экспортных контрактов.
Организаторы выставки - Международная выставочная компания Iteca Exhibitions и её партнер – ICA Eurasia Group.