Тўқимачилик ускуналари ва технологиялари – CAITME 2025, Тўқимачилик ва Тикувчилик саноати– TextileExpo Ўзбекистон Куз 2025
2025-йил 9–11-сентябр кунлари “Ўзэкспомарказ” МКК” АЖ ҳудудида тўқимачилик саноатига бағишланган йирик халқаро кўргазмалар 16-Марказий Осиё халқаро тўқимачилик ускуналари ва технологиялари кўргазмаси – CAITМЕ 2025 ҳамда 25-юбилей халқаро тўқимачилик ва тикувчилик саноати кўргазмаси – TextileExpo Ўзбекистон Куз 2025 бўлиб ўтади.
Ушбу кўргазмаларда Австрия, Беларус Республикаси, Белгия, Буюк Британия, Германия, Греция, Дания, Ҳиндистон, Италия, Қозоғистон, Хитой, Корея Республикаси, Бирлашган Араб Амирликлари, Португалия, Россия, АҚШ, Туркия, Ўзбекистон, Чехия, Швейцария, Швеция ва Япония каби 23 давлатдан 250 дан ортиқ компания ва брендлар ўз маҳсулотларини намойиш этадилар.
ITМЕ ва TextileExpo Uzbekistan кўргазмаси маҳаллий ишлаб чиқарувчилар учун кенг имкониятларни очиб беради — энг замонавий технологиялар ва ускуна билан танишишдан тортиб, ўз маҳсулотларини халқаро бозорларга чиқаришгача.
IТМЕ — бу тўқимачилик ва трикотаж саноатига мўлжалланган ускуналар кўргазмаси бўлиб, унда Европа ва Осиёнинг илғор технологияларини таклиф қилувчи етакчи ишлаб чиқарувчилар иштирок этади. Кўргазма экспозицияси 1, 2, 3-сонли павильонлар ҳамда Атриум 1 залида жойлаштирилади.
TextileExpo Uzbekistan — тўқимачилик ва енгил саноатнинг барча йўналишларини ўз ичига олган бўлиб, унда ип-калава, матолар, трикотаж, ипак, уй текстили, пайпоқ маҳсулотлари, бўёқлар, кимёвий моддалар, аксессуарлар, поябзал ва бошқа кўплаб маҳсулотлар тақдим этилади. Ушбу кўргазма 4-сонли павильон ва Атриум 2 залида бўлиб ўтади.
Тадбирлар доирасида шунингдек кенг қамровли бизнес дастур, B2B учрашувлар ва тақдимотлар ташкил этилади.

The 16-th Central Asian International Exhibition of Equipment and Technologies for the Textile and Garment-Knitting Industry – CAITME 2025 and the 25-th Anniversary International Exhibition of the Textile and Garment Industry – TextileExpo Uzbekistan Autumn 2025 are held from September 9 to 11, 2025 on expo-grounds of “Uzexpocentre” NEC JSS.
These exhibitions demonstrate over 250 companies and brands from countries including Austria, Belarus, Belgium, the United Kingdom, Germany, Greece, Denmark, India, Italy, Kazakhstan, China, the Republic of Korea, the UAE, Portugal, Russia, the USA, Turkey, Uzbekistan, the Czech Republic, Switzerland, Sweden and Japan.
The synergy of CAITME and TextileExpo Uzbekistan creates unique opportunities for local manufacturers — from exploring the latest technologies and equipment to promoting their own products on the international market.
CAITME is a specialized exhibition of equipment for the textile and garment-knitting industry, bringing together leading textile machinery manufacturers and suppliers of cutting-edge technologies from Europe and Asia.
The exhibition is located in Pavilions Nos 1, 2, 3 and Atrium Hall 1.
TextileExpo Uzbekistan showcases the full spectrum of the textile and light industry — from yarns, fabrics, knitwear and silk to home textiles, hosiery, dyes, chemicals, accessories, footwear and more.
The TextileExpo Uzbekistan Autumn 2025 exposition is located in Pavilion No. 4 and Atrium Hall 2.
The exhibitions also feature an extensive business program, including B2B meetings and presentations.
The events are organized by the international exhibition company Iteca Exhibitions in cooperation with its partner ICA Eurasia Group.