Тўқимачилик ускуналари ва технологиялари – CAITME 2025, Тўқимачилик ва Тикувчилик саноати– TextileExpo Ўзбекистон Куз 2025
2025-йил 9–11-сентябр кунлари “Ўзэкспомарказ” МКК” АЖ ҳудудида тўқимачилик саноатига бағишланган йирик халқаро кўргазмалар 16-Марказий Осиё халқаро тўқимачилик ускуналари ва технологиялари кўргазмаси – CAITМЕ 2025 ҳамда 25-юбилей халқаро тўқимачилик ва тикувчилик саноати кўргазмаси – TextileExpo Ўзбекистон Куз 2025 бўлиб ўтади.
Ушбу кўргазмаларда Австрия, Беларус Республикаси, Белгия, Буюк Британия, Германия, Греция, Дания, Ҳиндистон, Италия, Қозоғистон, Хитой, Корея Республикаси, Бирлашган Араб Амирликлари, Португалия, Россия, АҚШ, Туркия, Ўзбекистон, Чехия, Швейцария, Швеция ва Япония каби 23 давлатдан 250 дан ортиқ компания ва брендлар ўз маҳсулотларини намойиш этадилар.
ITМЕ ва TextileExpo Uzbekistan кўргазмаси маҳаллий ишлаб чиқарувчилар учун кенг имкониятларни очиб беради — энг замонавий технологиялар ва ускуна билан танишишдан тортиб, ўз маҳсулотларини халқаро бозорларга чиқаришгача.
IТМЕ — бу тўқимачилик ва трикотаж саноатига мўлжалланган ускуналар кўргазмаси бўлиб, унда Европа ва Осиёнинг илғор технологияларини таклиф қилувчи етакчи ишлаб чиқарувчилар иштирок этади. Кўргазма экспозицияси 1, 2, 3-сонли павильонлар ҳамда Атриум 1 залида жойлаштирилади.
TextileExpo Uzbekistan — тўқимачилик ва енгил саноатнинг барча йўналишларини ўз ичига олган бўлиб, унда ип-калава, матолар, трикотаж, ипак, уй текстили, пайпоқ маҳсулотлари, бўёқлар, кимёвий моддалар, аксессуарлар, поябзал ва бошқа кўплаб маҳсулотлар тақдим этилади. Ушбу кўргазма 4-сонли павильон ва Атриум 2 залида бўлиб ўтади.
Тадбирлар доирасида шунингдек кенг қамровли бизнес дастур, B2B учрашувлар ва тақдимотлар ташкил этилади.

Международная выставка оборудования и технологий для текстильной и швейно-трикотажной промышленности – CAITME 2025, Международная выставка текстильной и швейной индустрии – TextileExpo Uzbekistan Осень 2025
В АО НВК «Узэкспоцентр»  с 9 по 11 сентября 2025 г. пройдут  международные выставки текстильной отрасли: 16-я Центральноазиатская Международная выставка оборудования и технологий для текстильной и швейно-трикотажной промышленности – CAITME 2025 и 25-я юбилейная Международная выставка текстильной и швейной индустрии - TextileExpo Uzbekistan Осень 2025.
Объединенная экспозиция выставок включает более 250 компаний и брендов из таких стран, как стран Австрия, Республика Беларусь, Бельгия, Великобритания, Германия, Греция, Дания, Индия, Италия, Казахстан, Китай, Республика Корея, ОАЭ, Португалия, Россия, США, Турция, Узбекистан, Чехия, Швейцария, Швеция, Япония.
Синергия выставок CAITME и TextileExpo Uzbekistan открывает уникальные возможности для отечественных производителей — от изучения новейших технологий и оборудования до продвижения собственной продукции на международный рынок.
CAITME - выставка оборудования для текстильной и швейно-трикотажной промышленности с участием лидеров текстильного машиностроения и поставщиков самых прогрессивных технологий из Европы и Азии.
Экспозиция выставки будет развернута в Павильонах №№ 1,2,3 и зале Атриум 1.
TextileExpo Uzbekistan – выставка всего спектра текстильной и лёгкой промышленности: от пряжи, тканей, трикотажа и шёлка до домашнего текстиля, чулочно-носочных изделий, красителей, химикатов, аксессуаров, обуви и т.д.
Экспозиция TextileExpo Uzbekistan Осень 2025 разместится в Павильоне № 4 и зале "Атриум 2".
Выставки включают также деловую программу, B2B встречи и презентации.
Организаторы выставок -  Международная выставочная компания Iteca Exhibitions и её партнер – ICA Eurasia Group.