"Agroexpo Uzbekistan 2023” hamda “Agrotech va Agromash Expo 2023” қишлоқ хўжалиги кўргазмалари ўз ишини бошлади
Respublikamizning Milliy ko'rgazma majmuasi "O'zekspomarkaz“ ning 1 va 2 chi pavilIonlarida "Agroexpo Uzbekistan 2023” hamda “Agrotech va Agromash Expo 2023” qishloq xo‘jaligi ko‘rgazmalari o‘z ishini boshladi.
Ko'rgazmada Qishloq xo'jaligi vazirligi vakillari, agrar sohada faoliat olib borayotgan tadbirkorlar va yirik ishlab chiqaruvchi kompaniyalar rahbarlari ishtirok etmoqda. Кo‘rgazmada 20 dan ortiq rivojlangan davlatlardan 170 ga yaqin kompaniyalar agrosanoat majmuasining zamonaviy texnologiyalari, mahsulotlari, uskunalari va yangiliklarini namoyish etishmoqda.
Ko'rgazma biznes yuritish va ishbilarmonlik aloqalarini yanada mustahkamlash uchun samarali platforma bo'lib xizmat qiladi. Bugun va ertaga ko'rgazma doirasida "O'zbekistonda chorvachilikni rivojlantirish muammolari va istiqbollari" mavzusida xalqaro konferensiya ham tashkil etiladi. Ertaga bo'lib o'tadigan anjuman esa parrandachilik mavzusiga bag'ishlanadi.

Сельскохозяйственные выставки «Агроэкспо Узбекистан 2023» и «Агротех и Агромаш Экспо 2023» начали свою работу
Сельскохозяйственные выставки «Агроэкспо Узбекистан 2023» и «Агротех и Агромаш Экспо 2023» начали свою работу в 1-м и 2-м павильонах Национального выставочного комплекса «Узэкспомарказ» нашей республики.
В выставке принимают участие представители Минсельхоза, предприниматели, работающие в аграрном секторе, и руководители крупных производственных компаний. Около 170 компаний из более чем 20 развитых стран представляют на выставке современные технологии, продукцию, оборудование и инновации агропромышленного комплекса.
Выставка служит эффективной площадкой для ведения бизнеса и дальнейшего укрепления деловых отношений. Сегодня и завтра в рамках выставки будет организована международная конференция «Проблемы и перспективы развития животноводства в Узбекистане». Завтрашняя конференция будет посвящена теме птицеводства.