ХАБАРНОМА «Ўзэкспомарказ» Миллий кўргазма компанияси» акциядорлик жамияти акциядорларининг йиллик умумий йиғилиши ўтказилиши тўғрисида
«Ўзэкспомарказ» Миллий кўргазма компанияси» акциядорлик жамияти акциядорларининг йиллик умумий йиғилиши ўтказилиши тўғрисида
«Ўзэкспомарказ» МКК» АЖ Кузатув кенгашининг 2024 йил 22 майдаги қарорига асосан Жамият акциядорларининг йиллик умумий йиғилиши 2024 йил 14 июнь куни, Тошкент шаҳар, Юнусобод тумани, Амир Темур шоҳ кўчаси, 107 уй бўйича жойлашган Жамиятнинг бош офиси биносида ўтказилади.
1. Саноқ комиссияси аъзолари таркибини тасдиқлаш.
2. Акциядорлар йиллик умумий йиғилишини ўтказиш регламентини тасдиқлаш.
3. Жамият Кузатув кенгашининг 2023 йил якуни бўйича ҳисоботини эшитиш.
4. Жамият фаолиятининг 2023 йил якунлари бўйича Бошқарув раисининг йиллик ҳисоботини тасдиқлаш.
5. Жамиятнинг корпоратив бошқарув тизимини баҳолаш натижалари ва Жамиятда корпоратив бошқарув қоидаларига риоя қилиш мониторинги натижаларини кўриб чиқиш.
6. Жамиятнинг 2023 йил якунлари бўйича соф фойдасини тақсимлаш.
7. Жамиятнинг 2024 йил учун мўлжалланган Бизнес-режасини тасдиқлаш.
8. Жамият ижро органи (Бошқарув раиси ва аъзоларини) ваколатларини узайтириш ва тасдиқлаш.
9. Жамиятнинг аффилланган шахслари билан тузилиши кутилаётган жорий хўжалик фаолияти билан боғлиқ битимларни тасдиқлаш.
10. Жамиятнинг 2024 йил молиявий-хўжалик фаолиятини молиявий ҳисоботларнинг миллий ва халқаро стандартлари талабларига мувофиқ ташқи аудит текширувидан ўтказиш, шунингдек, 2024 йил учун ҳисобланган самарадорликнинг мухим кўрсаткичлари миқдорини текшириш бўйича аудиторлик ташкилотини танлаш ва унга тўланадиган ҳақ миқдорини белгилаш.
Акциядорлар умумий йиғилишда кўриб чиқиладиган масалалар бўйича маълумот ва материаллар билан Тошкент шаҳар, Юнусобод тумани, Амир Темур шоҳ кўчаси, 107 уйда жойлашган «Ўзэкспомарказ» МКК» АЖнинг биносида 2024 йил 23 майдан 2024 йил 13 июнга қадар иш кунлари соат 10:00 дан 16:00 гача танишишлари мумкин.

NOTICE on holding the annual general meeting of shareholders of the joint-stock company "Uzekspomarkaz" National Exhibition Company
On holding the annual general meeting of shareholders of the joint-stock company "Uzekspomarkaz" National Exhibition Company
NOTICE
According to the decision of the Supervisory Board of JSC "Uzekspomarkaz" MKK dated May 22, 2024, the annual general meeting of the Company's shareholders will be held on June 14, 2024, at the headquarters of the Company, located at 107 Amir Temur avenue, Yunusabad district, Tashkent city.
1. Approval of the members of the census commission.
2. Approval of the regulations for holding the annual general meeting of shareholders.
3. To hear the report of the Supervisory Board of the Society at the end of 2023.
4. Approval of the annual report of the chairman of the board on the results of the society's activities in 2023.
5. Review the results of the evaluation of the company's corporate management system and the results of the monitoring of compliance with the rules of corporate management in the company.
6. Distribution of the company's net profit at the end of 2023.
7. Approval of the Society's Business Plan for 2024.
8. Extending and approving the authority of the executive body of the society (Chairman and members of the Board).
9. Approval of the agreements related to the current economic activity expected to be concluded with the affiliated persons of the society.
10. To conduct an external audit of the company's financial and economic activities in 2024 in accordance with the requirements of national and international standards of financial reporting, as well as to select an audit organization and determine the amount of fees to be paid to it.
Shareholders with information and materials on issues to be considered at the general meeting at the building of JSC "Ozekspomarkaz" MKK located at 107 Amir Temur avenue, Yunusabad district, Tashkent, from May 23, 2024 to June 13, 2024, on working days from 10:00 a.m. to 4:00 p.m.: They can get acquainted until 00.