ХАБАРНОМА «Ўзэкспомарказ» Миллий кўргазма компанияси» акциядорлик жамияти акциядорларининг йиллик умумий йиғилиши ўтказилиши тўғрисида
«Ўзэкспомарказ» Миллий кўргазма компанияси» акциядорлик жамияти акциядорларининг йиллик умумий йиғилиши ўтказилиши тўғрисида
«Ўзэкспомарказ» МКК» АЖ Кузатув кенгашининг 2024 йил 22 майдаги қарорига асосан Жамият акциядорларининг йиллик умумий йиғилиши 2024 йил 14 июнь куни, Тошкент шаҳар, Юнусобод тумани, Амир Темур шоҳ кўчаси, 107 уй бўйича жойлашган Жамиятнинг бош офиси биносида ўтказилади.
1. Саноқ комиссияси аъзолари таркибини тасдиқлаш.
2. Акциядорлар йиллик умумий йиғилишини ўтказиш регламентини тасдиқлаш.
3. Жамият Кузатув кенгашининг 2023 йил якуни бўйича ҳисоботини эшитиш.
4. Жамият фаолиятининг 2023 йил якунлари бўйича Бошқарув раисининг йиллик ҳисоботини тасдиқлаш.
5. Жамиятнинг корпоратив бошқарув тизимини баҳолаш натижалари ва Жамиятда корпоратив бошқарув қоидаларига риоя қилиш мониторинги натижаларини кўриб чиқиш.
6. Жамиятнинг 2023 йил якунлари бўйича соф фойдасини тақсимлаш.
7. Жамиятнинг 2024 йил учун мўлжалланган Бизнес-режасини тасдиқлаш.
8. Жамият ижро органи (Бошқарув раиси ва аъзоларини) ваколатларини узайтириш ва тасдиқлаш.
9. Жамиятнинг аффилланган шахслари билан тузилиши кутилаётган жорий хўжалик фаолияти билан боғлиқ битимларни тасдиқлаш.
10. Жамиятнинг 2024 йил молиявий-хўжалик фаолиятини молиявий ҳисоботларнинг миллий ва халқаро стандартлари талабларига мувофиқ ташқи аудит текширувидан ўтказиш, шунингдек, 2024 йил учун ҳисобланган самарадорликнинг мухим кўрсаткичлари миқдорини текшириш бўйича аудиторлик ташкилотини танлаш ва унга тўланадиган ҳақ миқдорини белгилаш.
Акциядорлар умумий йиғилишда кўриб чиқиладиган масалалар бўйича маълумот ва материаллар билан Тошкент шаҳар, Юнусобод тумани, Амир Темур шоҳ кўчаси, 107 уйда жойлашган «Ўзэкспомарказ» МКК» АЖнинг биносида 2024 йил 23 майдан 2024 йил 13 июнга қадар иш кунлари соат 10:00 дан 16:00 гача танишишлари мумкин.

УВЕДОМЛЕНИЕ о проведении годового общего собрания акционеров АО «Национальная выставочная компания «Узэкспомарказ»
О проведении годового общего собрания акционеров АО «Национальная выставочная компания «Узэкспомарказ»
УВЕДОМЛЕНИЕ
Согласно решению Наблюдательного совета АО «Узэкспомарказ» МКК от 22 мая 2024 года годовое общее собрание акционеров Общества состоится 14 июня 2024 года в штаб-квартире Общества, расположенном по адресу проспект Амира Темура, 107. , Юнусабадский район, город Ташкент.
1. Утверждение состава переписной комиссии.
2. Утверждение положения о проведении годового общего собрания акционеров.
3. Заслушать отчет Наблюдательного совета Общества по итогам 2023 года.
4. Утверждение годового отчета председателя правления об итогах деятельности общества в 2023 году.
5. Рассмотрение результатов оценки системы корпоративного управления общества и результатов мониторинга соблюдения правил корпоративного управления в обществе.
6. Распределение чистой прибыли компании по итогам 2023 года.
7. Утверждение Бизнес-плана Общества на 2024 год.
8. Расширение и утверждение полномочий исполнительного органа общества (председателя и членов правления).
9. Утверждение договоров, связанных с текущей хозяйственной деятельностью, подлежащих заключению с аффилированными лицами общества.
10. Провести внешний аудит финансово-хозяйственной деятельности общества в 2024 году в соответствии с требованиями национальных и международных стандартов финансовой отчетности, а также выбрать аудиторскую организацию и определить размер вознаграждения, подлежащего уплате ей.
Акционеры с информацией и материалами по вопросам, подлежащим рассмотрению на общем собрании, в здании АО «Озэкспомарказ» МКК, расположенном по адресу г. Ташкент, Юнусабадский район, проспект Амира Темура, 107, с 23 мая 2024 года по 13 июня 2024 года, в рабочие дни с С 10:00 до 16:00: Знакомиться можно до 00.