«Иситиш, вентиляция, ҳавони кондиционерлаш, сув таъминоти, сантехника, бассейнлар, атроф-муҳитни муҳофаза қилиш технологиялари, муқобил энергия манбалари– Aquatherm ® Tashkent 2022» халқаро кўргазмаси
Ўзбекистондаги HVAC саноатининг энг муҳим ҳодисаси –Aquatherm ® Tashkent 2022 кўргазмаси ўз ишини бошлади. 28-30-сентябр кунлари “Ўзэкспомарказ” МКК”нинг № 3, 4 павильонларида бўлиб ўтади.
«Иситиш, вентиляция, ҳавони кондиционерлаш, сув таъминоти, сантехника, бассейнлар, атроф-муҳитни муҳофаза қилиш технологиялари, муқобил энергия манбалари– Aquatherm ® Tashkent 2022» халқаро кўргазмаси бу йил ўзининг биринчи тантанали санаси – 10-йиллик юбилейини нишонламокда.
Aquatherm® — бу Reed Messe Wien GmbH компаниясига тегишли жаҳонга машҳур бренд бўлиб, унинг остида дунёнинг кўплаб мамлакатларида шунга ўхшаш кўргазма ўтказилади. Ўзбекистонда у биринчи марта UzBuild халқаро қурилиш кўргазмаси доирасида фойдаланилган ва Iteca Exhibitions кўргазма компанияси ушбу бренддан фойдаланиш ҳуқуқига эга бўлган ягона юридик шахс ҳисобланади.
Aquatherm ® Tashkent 2022 кўргазмасида 12 мамлакатдан 110 та компания иштирок этади: Озарбайжон, Германия, Эрон, Италия, Қозоғистон, Хитой, Польша, Корея Республикаси, Россия, Туркия, Ўзбекистон, Швеция ва бу кўрсатгич 2021 йилга нисбатан 50 фоизга кўпдир. Кўргазма иштирокчиларининг бундай ўсиши кўргазмага бўлган қизиқишнинг ортиб бораётганидан далолат беради.

10-я юбилейная Международная выставка «Отопление, Вентиляция, Кондиционирование, Водоснабжение, Сантехника, Бассейны, Технологии по охране окружающей среды и Возобновляемые источники энергии – Aquatherm® Tashkent 2022»
С 28 по 30 сентября т.г. в павильонах №№ 3, 4 и на открытых площадях НВК «Узэкспоцентр» проходит 10-я юбилейная Международная выставка «Отопление, Вентиляция, Кондиционирование, Водоснабжение, Сантехника, Бассейны, Технологии по охране окружающей среды и Возобновляемые источники энергии – Aquatherm® Tashkent 2022»
Aquatherm® — это всемирно известный бренд, принадлежащий компании Reed Messe Wien GmbH, под которым проводится аналогичная выставка во многих странах мира. В Узбекистане он был впервые использован в рамках международной строительной выставки UzBuild, и выставочная компания Iteca Exhibitions является единственным юридическим лицом, имеющим право использовать данный бренд. В выставке Aquatherm® Tashkent 2022 примут участие 110 компаний из 12 стран: Азербайджан, Германия, Иран, Италия, Казахстан, Китай, Польша, Республика Корея, Россия, Турция, Узбекистан, Швеция, а это на 50% больше участников по сравнению с 2021 годом. Такой рост экспонентов свидетельствует о растущем интересе к выставке.