«Иситиш, вентиляция, ҳавони кондиционерлаш, сув таъминоти, сантехника, бассейнлар, атроф-муҳитни муҳофаза қилиш технологиялари, муқобил энергия манбалари– Aquatherm ® Tashkent 2022» халқаро кўргазмаси
Ўзбекистондаги HVAC саноатининг энг муҳим ҳодисаси –Aquatherm ® Tashkent 2022 кўргазмаси ўз ишини бошлади. 28-30-сентябр кунлари “Ўзэкспомарказ” МКК”нинг № 3, 4 павильонларида бўлиб ўтади.
«Иситиш, вентиляция, ҳавони кондиционерлаш, сув таъминоти, сантехника, бассейнлар, атроф-муҳитни муҳофаза қилиш технологиялари, муқобил энергия манбалари– Aquatherm ® Tashkent 2022» халқаро кўргазмаси бу йил ўзининг биринчи тантанали санаси – 10-йиллик юбилейини нишонламокда.
Aquatherm® — бу Reed Messe Wien GmbH компаниясига тегишли жаҳонга машҳур бренд бўлиб, унинг остида дунёнинг кўплаб мамлакатларида шунга ўхшаш кўргазма ўтказилади. Ўзбекистонда у биринчи марта UzBuild халқаро қурилиш кўргазмаси доирасида фойдаланилган ва Iteca Exhibitions кўргазма компанияси ушбу бренддан фойдаланиш ҳуқуқига эга бўлган ягона юридик шахс ҳисобланади.
Aquatherm ® Tashkent 2022 кўргазмасида 12 мамлакатдан 110 та компания иштирок этади: Озарбайжон, Германия, Эрон, Италия, Қозоғистон, Хитой, Польша, Корея Республикаси, Россия, Туркия, Ўзбекистон, Швеция ва бу кўрсатгич 2021 йилга нисбатан 50 фоизга кўпдир. Кўргазма иштирокчиларининг бундай ўсиши кўргазмага бўлган қизиқишнинг ортиб бораётганидан далолат беради.

From September 28 to September 30 this year, the 10th anniversary International Exhibition "Heating, Ventilation, Air Conditioning, Water Supply, Plumbing, Swimming Pools, Environmental Protection Technologies and Renewable Energy Sources - Aquatherm ® " is being held in Pavilions No. 3, 4 and in the open areas of the Uzexpocenter NEC Tashkent 2022»
Aquatherm ® is a world—famous brand owned by Reed Messe Wien GmbH, under which a similar exhibition is held in many countries of the world. In Uzbekistan, it was used for the first time in the framework of the international construction exhibition Uzbekbuild, and the exhibition company Iteca Exhibitions is the only legal entity entitled to use this brand. At the Aquatherm ® exhibition Tashkent 2022 will be attended by 110 companies from 12 countries: Azerbaijan, Germany, Iran, Italy, Kazakhstan, China, Poland, the Republic of Korea, Russia, Turkey, Uzbekistan, Sweden, and this is 50% more participants compared to 2021. Such an increase in exhibitors indicates a growing interest in the exhibition.