"ИННОПРОМ. Марказий Осиё 2024” Халқаро саноат кўргазмаси
Кўргазма экспозицияси 14 минг квадрат метрдан ортиқ майдонда жойлашган. м. Экспонентлар сони 400 дан ортиқ компания.
Унда Ўзбекистон Республикасини Инвестициялар, саноат ва савдо вазирлигининг жамоавий стенди намойиш этади, унда йирик компаниялар ва саноат лойиҳалари намойиш этилади. Улар орасида иштирокчи корхоналар: АГМК, НКМК, «Ўзавтосаноат», «Ўзкимёсаноат», «Ўзелтехсаноат» ва бошқалар бор. Тадбирда инвестициялар, саноат, иқтисод, энергетика, соғлиқни сақлаш соҳаларидаги бошқарма ва компаниялар фаол иштирок этмоқда.
Россия экспозициясида саноат янгиликлари намойиш этилаётган Россия Саноат ва савдо вазирлигининг инновацион саноат лойиҳалари тақдим этилади: Металлоинвест, Газпромбанк, Замонавий транспорт технологиялари, Росатом давлат корпорацияси, Ростех давлат корпорацияси ва бошқалар.
Тадбирда анъанавий тарзда Қозоғистон, Беларус, Тожикистон, Қирғизистон, Озарбайжон, Туркманистон каби давлатлар делегациялари иштирок этади. Бу йил биринчи марта Хитойдан кўргазма иштирокчилари бўлади.
Тадбир ташкилотчилари Ўзбекистон Республикаси Инвестициялар, саноат ва савдо вазирлиги ҳамда Россия Федерацияси Саноат ва савдо вазирлигидир.

Международная промышленная выставка «ИННОПРОМ. Центральная Азия 2024»
С 22 по 24 апреля в НВК «Узэкспоцентр» в Ташкенте пройдет Международная промышленная выставка «ИННОПРОМ. Центральная Азия» в четвертый раз.
Экспозиция выставки размещена на площади более 14 тыс. кв. м. Число участников выставки более 400 компаний.
Республика Узбекистан будет представлена коллективным стендом Министерства инвестиций, промышленности и торговли, где демонстрируются крупнейшие компании и промышленные проекты. Среди них предприятия-участники — «АГМК», «НГМК», «Узавтосаноат», «Узкимёсаноат», «Узэлтехсаноат» и другие. Активно участвуют в мероприятии ведомства и компании, работающие с инвестициями, промышленностью, экономикой, энергетикой, здравоохранением.
Российская экспозиция представит инновационные промышленные проекты Минпромторга России, где выставляются промышленные новинки: «Металлоинвест», Газпромбанк, «Современные транспортные технологии», госкорпорация «Росатом», госкорпорация «Ростех» и другие.
В мероприятии традиционно принимают участие делегации из таких стран, как Казахстан, Беларусь, Таджикистан, Кыргызстан, Азербайджан и Туркменистан. В этом году впервые будут экспоненты из Китая.
Организаторы мероприятия — Министерство инвестиций, промышленности и торговли Республики Узбекистан и Министерство промышленности и торговли Российской Федерации.