21-23 май кунлари «Ўзэкспомарказ» МККнинг 1 ва 2чи павилионларида «UzCharmExpo-2024» чарм, пойабзал, мўйна, қоракўл, жун ва маҳаллий маҳсулотлар 16-Халқаро кўргазма-ярмаркаси бўлиб ўтмоқда
2024-yilning 21-23-may kunlari “O‘zekspomarkaz” MKKning 1va 2chi pavilionlarida “UzCharmExpo-2024” charm, poyabzal, mo‘yna, qorako’l, jun va mahalliy mahsulotlar 16-Xalqaro ko‘rgazma-yarmarkasi bo‘lib o‘tmoqda. Ko‘rgazma ekspozitsiyasida Xitoy, Italiya, Turkiya, Eron, Rossiya, Belarus, Markaziy Osiyo davlatlari va boshqa davlatlar tomonidan charm-poyabzal sanoati uchun taklif etilayotgan innovatsion texnologik yechimlar namoyish etilmoqda.
Ko‘rgazma davomida mahalliy mahsulotlarni xorijga, xususan, Yevropaga yetkazib berishni ko‘paytirish, xalqaro brendlarni jalb qilish, xalqaro sifat sertifikatlarini joriy etish va o‘qitish, shuningdek, yangi investitsiya loyihalarini amalga oshirishga qaratilgan shartnomalar tuzilishi kutilmoqda.

21-23 мая 2024 года в АО НВК “УзЭкспоцентр” проходит 16-я Международная выставка-ярмарка кожи, обуви, меха, шерсти и местных изделий «UzCharmExpo-2024»
21-23 мая 2024 года в АО НВК “УзЭкспоцентр” проходит 16-я Международная выставка-ярмарка кожи, обуви, меха, шерсти и местных изделий «UzCharmExpo-2024». Экпозиция выставки демонстрирует инновационные технологические решения в кожевенно-галантерийной сфере, предложенные такими странами как, Китай, Италия, Турция, Иран, Россия, Белоруссия, Страны Центральной Азии и другие страны.
В рамках выставки ожидается заключение договоров, направленных на увеличение поставок местной продукции за рубеж, в частности в Европу,  привлечение международных брендов, внедрение международных сертификатов качества и подготовка кадров,а также реализация новых инвестиционных проектов.