“Plastex Uzbekistan -2025” – 15-юбилей халқаро кўргазмаси
2025-йилнинг 23–25-сентябр кунлари “Ўэкспомарказ” МКК” Ажнинг 1,2,3,4-сонли павилонларида пластик саноатига бағишланган йирик тадбири — “Plastex Uzbekistan 2025” 15-юбилей халқаро кўргазмаси бўлиб ўтади.
Кўргазмада Германия, Ҳиндистон, Эрон, Хитой, Корея Республикаси, Латвия, Россия, Туркманистон, Туркия ва Ўзбекистондан 250 дан ортиқ компания ва брендлар иштирок этади.
Хитой ишлаб чиқарувчилари миллий павилон доирасида пластик саноатига оид кенг қамровли ечимларни намойиш этадилар. Жумладан: Экструзия линиялари, термопластавтоматлар, пресс-формалар ва қуйма ускуналари, қайта ишлаш технологиялари, кимёвий қўшимчалар, полимерлар, ўров материаллари ҳамда тайёр пластмасса маҳсулотлар.
2-павилонда робототехника ва автоматлаштиришни ишлаб чиқариш жараёнларига интеграция қилишга хизмат қилувчи саноат линиялари, алоҳида қурилмалар ва қайта ишлаш ускуналари намойиш этилади. 1-павилонда эса хомашё ва материаллар — полимерлар, нефт-кимё саноати маҳсулотлари, гранула, суперконцентратлар, стабилизаторлар, ПВХ қўшимчалари, бўёқлар, пигментлар ва кимёвий реагентлар тақдим этилади. 3 ва 4-павилонларда тайёр пластмасса маҳсулотлари, қадоқлаш воситалари, ПВХ, ПЕТ ва бошқа материаллардан тайёрланган буюмлар, полиграфия ускуналари тақдим этилади.
Ушбу кўргазма Ўзбекистон ва минтақа пластмасса саноати соҳасидаги йирик тадбирларидан бири бўлиб, соҳа мутахассислари, ишлаб чиқарувчилар, етказиб берувчилар ва инвесторлар учун ноёб имкониятларни тақдим этади.
Ташкилотчилар – Iteca Exhibitions халқаро кўргазма компанияси ва унинг доимий ҳамкори ICA Eurasia Group.

15-я Юбилейная Международная выставка «Индустрия Пластмасс – Plastex Uzbekistan 2025»
С 23 по 25 сентября 2025 года в четырех павильонах АО НВК «Узэкспоцентр» состоится 15-я Юбилейная Международная выставка «Индустрия Пластмасс – Plastex Uzbekistan 2025» — одно из ключевых событий пластмассовой отрасли Узбекистана.
В этом году участие в выставке примут 250 компаний и брендов из Германии, Индии, Ирана, Китая, Республики Корея, Латвии, России, Туркменистана, Турции и Узбекистана.
Национальный павильон Китая представит широкий спектр решений: Экструзионные линии, термопластавтоматы, пресс-формы и оборудование для литья под давлением, установки для переработки пластмасс, химические добавки и полимеры, упаковочные материалы и готовые изделия из пластика.
В Павильоне №2 будут продемонстрированы промышленные линии и автономные установки, в том числе перерабатывающее оборудование, позволяющее интегрировать робототехнику и автоматизацию в производственные процессы. Павильон №1 станет центром демонстрации сырья и компонентов: полимеры, нефтехимическая продукция, гранулы, суперконцентраты, стабилизаторы, добавки для ПВХ, красители, пигменты и химические реагенты. В Павильонах №3 и №4 будет представлен сектор готовой пластиковой продукции, упаковки, изделий из ПВХ, ПЭТ и других материалов. Также будет экспонироваться полиграфическое и печатное оборудование, охватывающее полный производственный цикл — от сырья до конечного изделия.
Выставка является одной из крупнейших профильных площадок в регионе, предоставляя уникальные возможности для установления деловых контактов, обмена опытом, поиска поставщиков, изучения новых технологий и расширения производственных горизонтов.
Организаторы выставки: Iteca Exhibitions – международная выставочная компания, ICA Eurasia Group – партнёр по международным проектам